Czy w Bergamo jest metro? Gdzie jest metro w Bergamo?

Podróżnicy przyzwyczajeni do wyjazdów do wielu miast Europy Zachodniej często korzystają z metra. Jednym z popularnych miast do których łatwo dolecieć z Polski jest Bergamo dlatego wiele osób planujących swój pierwszy wyjazd do Bergamo zastanawia się czy w Bergamo jest metro. Czy w Bergamo działa metro? Czy da się jeździć metrem w Bergamo? Sprawdźmy to.

Siatka komunikacji publicznej w Bergamo obsługiwana przez spółkę Azienda Transport Bergamo (ATB) składa się z linii autobusowych, linii tramwajowej T1 Bergamo-Albino, bardzo popularnych wśród turystów kolejek linowych.

Wprawne oko Czytelnika bloga MediolanBergamo.pl dostrzeże zapewne, że na liście środków komunikacji publicznej obsługiwanych przez ATB nie ma linii metra. Czy taka linia obsługiwana jest przez jakąś inną spółkę? Też nie!

Czy jest metro w Bergamo? Nie, w Bergamo nie ma metra. Najbliższe metro znajduje się w Mediolanie. W Bergamo musimy zadowolić się taksówkami, Uberem oraz komunikacją publiczną.

Podsumowanie: czy w Bergamo jest metro? Nie, w Bergamo nie ma metra. Tutaj dowiecie się jak dojechać z lotniska w Bergamo do centrum.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB