Bergamo pogoda październik. Czy warto jechać? Temperatury

Październik w Polsce jest jednym z chłodniejszych miesięcy dlatego też wiele osób planuje w tym miesiącu wyjazdy do miejsc w których jest cieplej i zastanawia się czy w październiku jest ciepło w Bergamo. Jaka jest pogoda i średnia temperatura w Bergamo w październiku? Czy warto jechać do Bergamo w październiku? Sprawdźmy to!

Jeœli kwestią decydującą o wyjeździe w dane miejsce jest dla nas wysoka temperatura to lot do Bergamo w październiku nie ma zbyt wielkiego sensu. Pogoda w Bergamo w październiku nie należy już do najlepszych.

Z początkiem miesiąca średnia temperatura w mieście wynosi 21 stopni Celsjusza więc nie jest to zbyt wiele. Wraz z kolejnymi tygodniami jesieni robi się jeszcze chłodniej i pod koniec października średnia wynosi już tylko 14 stopni Celsjusza.

Wieczorem i w nocy w Bergamo w październiku jest chłodno – średnio 13 stopni na początku i tylko 8 stopni Celsjusza pod koniec października.

Jadąc do Bergamo w październiku trzeba liczyć się z wystąpieniem opadów atmosferycznych. Średnia opadów dla 30 dni praktycznie dla każdego dnia w październiku wynosi w granicach 100 mm licząc w ciągu miesiąca. Październik jest jednym z bardziej deszczowych miesięcy we włoskim miasteczku.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo w październiku? Jeśli zależy nam na dobrej pogodzie to na wyjazd lepiej rozważyć okres od czerwca do początku września. Październik w Bergamo jest już jednym z chłodniejszych miesięcy.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB