Bergamo pogoda marzec. Czy warto jechać? Temperatury

W marcu długie miesiące kończącej się zimy szczególnie dają się we znaki dlatego wielu osobom potrzebny jest wyjazd w miejsce w którym jest cieplej niż w Polsce. Wielu turystów zastanawia się czy w marcu jest ciepło w Bergamo. Jaka jest pogoda i średnia temperatura w marcu w Bergamo? Czy początek wiosny w Bergamo to dobry okres na wyjazd? Sprawdźmy to!

Jeśli postawimy sobie pytanie: czy warto jechać do Bergamo w marcu to, jeśli decydującym czynnikiem ma być pogoda, odpowiedź na to pytanie brzmieć będzie: nie warto. Jaka jest pogoda w Bergamo w marcu? Lepsza niż w Polsce, ale nie jest to zbyt ciepła destynacja.

Średnia temperatura w Bergamo w marcu w pierwszym tygodniu wynosi około 10 stopni Celsjusza i rośnie dość szybko. W połowie miesiąca średnia to 14 stopni Celsjusza, a pod koniec marca wynosi już 15 stopni Celsjusza. Oczywiście są już wówczas dni w czasie których temperatura jest wyższa od średniej więc, zwłaszcza pod koniec marca, bywa już dość ciepło.

Wieczory i noce wciąż są jednak bardzo zimne. Nocą w marcu możemy spodziewać się od 2 do 4 stopni Celsjusza w pierwszej połowie miesiąca oraz około 5-6 stopni Celsjusza w drugiej połowie miesiąca. Jest cieplej niż w lutym ale ciepło nie jest.

W marcu w Bergamo nieznacznie zaczyna wzrastać średnia liczba opadów atmosferycznych. Z początkiem miesiąca średnia opadów deszczu jest dość niska, ale pod koniec marca opady pojawiają się nieco częściej. Na szczęście to opady deszczu, a nie śniegu.

Podsumowanie: czy warto w marcu jechać do Bergamo? Jeśli czynnikiem decydującym o wybraniu konkretnego celu naszej podróży ma być wysoka temperatura to Bergamo nie nadaje się na wyjazd. Marzec w Bergamo nie jest przesadnie zimny ale nie można go zaliczyć do miesięcy ciepłych.

Średnia temperatura w Bergamo w marcu nie przekracza 14 stopni Celsjusza.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB