Bergamo pogoda lipiec. Czy warto jechać? Temperatury

Lipiec to miesiąc na który przypada szczyt sezonu wakacyjnego. W tym okresie wielu Polaków chce odwiedzić Bergamo i zastanawia się jaka jest pogoda w Bergamo w lipcu. Czy warto jechać w lipcu do Bergamo? Jaka jest średnia temperatura w Bergamo w lipcu? Czy jest gorąco i upalnie? Sprawdzamy to!

Jeœli zastanawiacie się czy jechać do Bergamo w lipcu, a czynnikiem decydującym o wybraniu konkretnej miejscowości ma być temperatura, to Bergamo w lipcu jest bardzo dobrym wyborem.

Z początkiem miesiąca temperatura w Bergamo wynosi średnio 27 stopni Celsjusza i w ciągu miesiąca wzrasta jeszcze o 2 stopnie Celsjusza. Przełom lipca i sierpnia to najcieplejszy okres w Bergamo. Warto pamiętać, że zdarzają się dni w których temperatura jest wyższa od średniej więc upały powyżej 30 stopni Celsjusza również mogą się przytrafić.

W przeciwieństwie do egzotycznych miejscówek nocą i wieczorem w Bergamo nie jest wcale upalenie. Nocą temperatura w lipcu to średnio 18-19 stopni Celsjusza. Jest więc dosyć chłodno.

Lipiec jest też najsuchszym okresem w ciągu roku w Bergamo. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi poniżej 30%. Nie znaczy to oczywiście, że nie mogą się pojawić ale jeśli deszcz występuje to jest raczej krótki i niezbyt obfity.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo w lipcu? Jeśli chodzi o pogodę lipiec, a najlepiej jego druga połowa, to jeden z najlepszych okresów do wizyty w Bergamo!

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB