Czy w Bergamo są góry? Czy Bergamo jest w górach?

Bergamo, położone we Włoszech w regionie Lombardii, to miasto pełne uroku, bogate w historię i otoczone malowniczym krajobrazem. Wiele osób kojarzy północne Włochy z bliskością Alp i górskich kurortów dlatego też podróżni stawiają sobie pytanie: czy w Bergamo są góry. Czy Bergamo jest w górach? Czy da się jeździć na nartach w Bergamo?

Bergamo leży w pobliżu pasma górskiego Alpi Orobie czyli Alp Bergamskich dlatego też pytanie o to czy w Bergamo są góry wcale nie jest tak głupie jak mogłoby się wydawać.

Najwyższe szczyty Alp Bergamskich sięgają ponad 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Czy jednak oznacza to, że w samym Beragmo są góry? Nie do końca. Wprawdzie z Bergamo stosunkowo blisko jest do górskich kurortów, a do słynnego Saint Moritz odległość to tylko około 147 kilometrów. Czy znaczy to jednak, że w samym Bergamo są góry? Nie. Nawet najwyższe punkty widokowe w Bergamo to tylko wzgórza, a nie prawdziwe góry.

Bergamo nie leży w górach. Miasto położone jest u stóp Alp Bergamskich ale do samych gór trzeba stąd dojechać. Bergamo położone jest na wysokości 249 metrów nad poziomem morza. To wyżej niż znajdujący się nieopodal Mediolan położony na wysokości 120 metrów nad poziomem morza, ale wciąż stosunkowo nisko.

Bergamo w maju

Miłośnicy wędrówek pod górkę muszą zadowolić się możliwością pieszej wędrówki po położonym wyżej Città Alta w Bergamo.

Mimo że Bergamo samo w sobie nie jest otoczone wysokimi szczytami, to bliskość pasma górskiego Alp Orobie sprawia, że miasto to staje się doskonałym punktem wyjścia do eksploracji górskich terenów.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB