Gdzie zostawić bagaż w Bergamo? Przechowalnia bagażu cena

Lotnisko w Bergamo oraz dworzec kolejowy w Bergamo to ważne punkty przesiadkowe z których dotrzeć można w różne zakątki Włoch oraz świata. Wielu podróżnych chcących szybko zobaczyć Bergamo zastanawia się gdzie zostawić bagaż w Bergamo. Gdzie są przechowalnie bagażu w Bergamo? Ile kosztuje przechowanie bagażu w Bergamo? Sprawdźmy to!

Jeśli przyjeżdżacie do Bergamo na kilka godzin i nie chcecie chodzić po mieście z walizką to oczywiście na pomoc przychodzą przechowalnie bagażu w Bergamo. Gdzie się znajdują? W różnych miejscach ale najważniejsze są dwie.

Najważniejsze przechowalnie bagażu w Bergamo znajdują się na lotnisku oraz na dworcu kolejowym. Ile kosztuje przechowanie bagażu w Bergamo?

Przechowalnia bagażu na lotnisku w Bergamo, obsługiwana przez Autostradale, znajduje się koło parkingu P1 i otwarta jest w godzinach od 8:00 do 22:00. Uwaga od godziny 18:00 do 22:00 by odebrać lub zostawić bagaż trzeba skontaktować się z operatorem pod numerami + 39 3356301944 or 035 322915. Koszt przechowania bagażu na lotnisku w Bergamo to 5 EUR za dzień. Uwaga cena w środku sezonu 2023 może być już nieco wyższa.

Więcej opcji do przechowania bagażu mamy w okolicy dworca kolejowego bliżej centrum Bergamo (zobacz także: dojazd z lotniska do centrum Bergamo). Szafki służące za przechowalnię bagaży, podobne do paczkomatów znanych z Polski, znajdują się na Piazzale Guglielmo Marconi i czynne są całą dobę. Koszt 5 EUR. Nie nadają się jednak dla podróżnych z bardzo dużymi walizkami. Duży bagaż trzeba zostawić w biurze, które znajduje się nieopodal.

Blisko dworca znajduje się jeszcze jeden punkt Deposito Bagagli przy via Geremia Bonomelli 3A. Niepozorny punkt działa codziennie od 7:00 do 20:00 więc nie nadaje się dla podróżnych, którzy chcą odebrać swoje bagaże przed późniejszym wieczornym lub nocnym wyjazdem lub lotem.

Szafki bezobsługowe w Bergamo znajdziemy też na Piazzale degli Alpini przy Bergamo Science Center. Szafki z przechowalnią bagażu znajdują się też niedaleko wieży Adalberto przy Torre di Adalberto ale czynne są tylko od 8:30 do 19:00 w sezonie i od 9:30 do 17:00 poza sezonem.

Dla jadących do Mediolanu przygotowaliśmy też krótki poradnik o tym gdzie są przechowalnie bagażu w Mediolanie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB