Czy w Bergamo działa EKUZ? Czy potrzebne ubezpieczenie?

Bergamo jest jednym z włoskich miast do których najłatwiej tanio dolecieć z Polski i jest często wybieranym celem podróży. Wielu turystów planujących wyjazd do Bergamo zastanawia się czy w Bergamo działa EKUZ. Czy do Bergamo potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Sprawdźmy to!

Odpowiedź na pytanie: czy w Bergamo działa EKUZ jest oczywiście twierdząca. Tak, karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) działa we Włoszech, w tym oczywiście w Bergamo. Dzięki EKUZ posiadacz karty ma prawo do korzystania z niektórych świadczeń zdrowotnych w trakcie pobytu za granicą, na takich samych warunkach, jakie przysługują osobom ubezpieczonym w danym kraju.

Karta ta umożliwia dostęp do publicznej opieki medycznej w krajach należących do Unii Europejskiej oraz w kilku innych państwach europejskich, a jej wydanie jest bezpłatne. Mając kartę EKUZ można po powrocie do kraju ubiegać się zwrotu kosztów leczenia w oddziale NFZ. Czy do Bergamo potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

Warto pamiętać, że EKUZ nie jest tożsama z ubezpieczeniem turystycznym i nie obejmuje wszystkich kosztów medycznych, np. kosztów transportu powrotnego do kraju. Ubezpieczenie turystyczne może mieć też polisę OC, NNW, OC sportowe czy pokrywać koszty zniszczonego sprzętu sportowego albo zgubionego bagażu.

Zwłaszcza jeśli wybieramy się na narty z Bergamo warto pomyśleć o zakupie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego ale wielu turystów, którzy nie mają zamiaru uprawiać sportu decyduje się po prostu na wyjazd do Bergamo z samą kartą EKUZ.

Podsumowanie: czy w Bergamo działa EKUZ? Tak, karta EKUZ obowiązuje w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB