Kiedy najlepiej jechać do Bergamo? Kiedy lecieć?

Bergamo, malownicze włoskie miasto pełne uroku i historii, przyciąga turystów przez cały rok ze względu na dogodne i tanie połączenia lotnicze z lotniskami w Polsce. Niektórzy turyści planując lot do Bergamo decydują się na termin na podstawie ceny biletów ale inni na przykład na podstawie pogody dlatego też wiele osób zastanawia się kiedy najlepiej jechać do Bergamo. Kiedy polecieć do Bergamo? Kiedy w Bergamo jest najlepiej?

Jeśli chodzi o ceny biletów lotniczych to wyjazd do Bergamo najlepszy jest w początkowych miesiącach w roku ponieważ wówczas chętnych na wczasy w Bergamo jest najmniej. Najtańsze miesiące to styczeń, luty czy marzec ponieważ wówczas w Bergamo pogoda nie jest najlepsza, a chętnych na urlopy naturalnie jest mniej.

Jeśli bierzemy pod uwagę pogodę to najlepszym miesiącem na wyjazd do Bergamo jest przełom lipca i sierpnia. Pogoda w Bergamo w lipcu i pogoda w Bergamo w sierpniu to najwyższe temperatury w ciągu roku. Trzeba podkreślić, że Bergamo nie należy do najcieplejszych miesięcy w roku.

Nawet latem w najgorętszym okresie średnia temperatura w Bergamo to tylko 29 stopni Celsjusza.

Bergamo w maju

Najlepszymi miesiącami na wyjazd do Bergamo są te najcieplejsze czyli czerwiec, lipiec i sierpień. Zarówno wiosna jak i jesień w Bergamo są dosyć chłodne. Już na początku października średnia temperatura w Bergamo to tylko 21 stopni Celsjusza. Wiosna również jest chłodna.

Podsumowanie: kiedy najlepiej jechać do Bergamo? Bergamo, ze względu na rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, kusi turystów przez cały rok. Szukając najniższych cen najlepiej polecieć do Bergamo w zimie, a szukając najlepszej temperatury wybrać się na wakacje na przełomie lipca i sierpnia.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB