Kiedy jest Formuła 1 we Włoszech na Monzie 2024? Kiedy jest wyścig w Monza?

Formuła 1 dla wielu jest królową sportu motorowego, Grand Prix Formuła 1 w Monza we Włoszech jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w kalendarzu Formuły 1. Jeśli zastanawiacie się kiedy jest Formuła 1 w Monzie we Włoszech. Jak wygląda kalendarz. Czy powróci? Mamy już daty na 2024 rok.

Tor Monza
Autodromo Nazionale Monza. Tor zbudowany w 1922 roku jest najstarszym torem wyścigowym w Europie. Oprócz głównej trasy Grand Prix, znajduje się tam także tor Junior o długości 2,405 km oraz tor o wysokich prędkościach z nachyleniem, który przez dziesięciolecia pozostawał nieużywany i ulegał degradacji, aż do czasu jego odnowienia około 2010 roku

 

Formuła 1 Monza 2024, daty treningów i kwalifikacji

Kiedy właściwie odbywa się Formuła 1 we Włoszech? Jakie są daty? Impreza, która przyciąga tłumy z całego świata, rozpoczyna się treningami 30 sierpnia 2024 r. Na tym etapie, kierowcy i ich zespoły mają szansę, by zapoznać się ze specyficznymi warunkami toru i dostosować swoje pojazdy do nadchodzących wyzwań.

Pierwszy dzień treningów podzielony jest na dwie sesje, z czego pierwsza sesja treningowa odbędzie się o 13:30, a druga o 17:00.

Równie istotne jest sprawdzenie jak pojazdy reagują na różne warunki pogodowe i temperatury, co jest kluczowe dla strategii wyścigowej. W tym celu, przeprowadza się trzeci trening 31 sierpnia 2024 o 12:30 pozwalając na dalsze testowanie i optymalizację.

Tego samego dnia, po zakończeniu treningów, odbędą się kwalifikacje. Kiedy są kwalifikacje na Monzie? 31 sierpnia 2024 o 16:00. To emocjonujący moment, kiedy zespoły i kierowcy zawalczą o najlepsze startowe pozycje na wyścig główny. Kwalifikacje często dostarczają tyle emocji co wyścig główny i z pewnością warte są uwagi każdego miłośnika Formuły 1.

Formuła 1 Monza 2024, kiedy jest wyścig?

Kiedy jest wyścig w Monza? Kiedy jest wyścig Formuły 1 we Włoszech? Głównym punktem imprezy jest oczywiście wyścig Formuły 1 w Monzie, który odbędzie się 1 września 2024 o godzinie 15:00. Włoski Grand Prix w Monzy, na który fani z całego świata czekają z zapartym tchem, przyniesie chwilę, kiedy napięcie osiąga swoje apogeum.

To tutaj zespoły i kierowcy będą mieli szansę zapisać się na kartach historii, walcząc o zwycięstwo na jednym z najbardziej prestiżowych torów wyścigowych na świecie.

Podsumowując, kalendarz w Monza 2024 jest dość napięty. Pierwszego dnia, czyli 30 sierpnia 2024 odbędą się dwa treningi. Drugiego dnia, czyli 31 sierpnia 2024 odbędzie się trening i kwalifikacje, a dnia trzeciego czyli 1 września 2024 odbędzie się wyścig.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB