Czy w Mediolanie pada śnieg? Kiedy pada w Mediolanie?

Wyjazdy do Włoch w okresie zimowym wielu osobom kojarzą się z jazdą na nartach dlatego też wiele osób jadących do Mediolanu zastanawia się czy w Mediolanie pada śnieg. Czy są opady śniegu w Mediolanie? Czy w Mediolanie pada śnieg? Kiedy jest szansa na śnieg w Mediolanie?

Czy w Mediolanie pada śnieg? Zima w Mediolanie nie należy do okresów przesadnie ciepłych. Najchłodniejszym okresem w roku w Mediolanie jest styczeń. Na przełomie grudnia i stycznia średnia nocna temperatura w Mediolanie spada do poziomu -1 stopni Celsjusza, a na przełomie stycznia i lutego średnia wynosi 0 stopni. Teoretycznie przy tych temperaturach śnieg może się utrzymywać na ulicach. W praktyce jest to zjawisko niezwykle rzadkie.

Okres w którym można spodziewać się opadów śniegu w Mediolanie to czas mniej więcej od drugiej połowy grudnia do końca stycznia. Wówczas czasem pojawiają się niewielkie opady śniegu.

Jeśli śnieg spadnie w nocy to zwykle rankiem gdy temperatura wzrasta nie ma po nim już śladu. Średnia opadu śniegu dla grudnia czy stycznia wynosi w Mediolanie maksymalnie 25 lub 40 mm.

Dni w czasie których śnieg zalega na ulicach przytrafiają się w Mediolanie niezwykle rzadko. Media informowały o dużych opadach śniegu w Mediolanie w 2015 i w 2020 roku, a także w grudniu 2021 roku. To zwykle z tych okresów pochodzą zdjęcia Mediolanu pokrytego śniegiem.

W większości przypadków jadąc w zimie do Mediolanu nie ma co obawiać się śniegu zalegającego na ulicach
. Jeśli pada śnieg w Mediolanie to pada w chłodne noce i topi się gdy tylko temperatury wzrosną powyżej zera. Na Mediolan pokryty śniegiem można popatrzeć na tym filmie:

Podsumowanie: czy w Mediolanie pada śnieg? Szansa wystąpienia dużych opadów śniegu w Mediolanie jest niewielka. Jeśli pada to w drugiej połowie grudnia lub w styczniu. Szansa na to, że zobaczymy ulice Mediolanu pokryte warstwą białego puchu jest niezwykle niska chociaż nie jest całkowicie niemożliwa.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB