Kiedy jechać do Mediolanu? Kiedy warto pojechać?

Mediolan jest jednym z miast świata, które można bez trudu odwiedzać właściwie przez cały rok i każdy znajdzie w nim coś do roboty. Dla osób, które stawiają sobie pytanie kiedy jechać do Mediolanu przygotowaliśmy jednak krótki poradnik i kilka wskazówek. Kiedy najlepiej odwiedzić Mediolan? Podpowiadamy.

Wiele osób każdego roku stawia sobie pytanie: kiedy najlepiej jechać do Mediolanu. Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie udzielimy jednej ważnej rady – kiedy nie jechać do Mediolanu.

Najdroższy okres w Mediolanie

Mediolan kiedy taniej

Na początek warto zwrócić uwagę podróżnych planujących wczasy w Mediolanie na okres, który w wielu miejscach świata jest okresem w którym można wypoczywać tanio ale takim nie jest ani w Mediolanie ani nawet w Bergamo.

Kiedy nie jechać do Mediolanu? Jeśli jedziemy w celach turystycznych to polecamy unikać wyjazdu w kwietniu w czasie Salone Internazionale del Mobile di Milano czyli Milan Design Week. To największe na świecie targi branży wyposażenia wnętrz i jeden z najdroższych okresów w roku w Mediolanie.

Drogo w Mediolanie jest też we wrześniu w czasie Fashion Week, w czasie GP Włoch na torze Monza (zwykle początek września), a także ważnych meczów Interu i Milanu czy innych imprez.

Najlepsza pogoda w Mediolanie

kiedy jechać do Mediolanu
Wakacyjna pogoda w Mediolanie

Jeśli zależy nam na okresie z najlepszą pogodą w Mediolanie to okresem na wyjazd do stolicy Lombardii jest lipiec i sierpień, a najlepiej przełom tych miesięcy.

Pod względem pogody jest to najlepszy okres w roku gdy średnia temperatura w ciągu dnia osiąga 30 stopni Celsjusza, a nocą można spodziewać się średnio 19 stopni.

Dla osób, które nie lubią wysokich temperatur dobrym okresem na wyjazd do Mediolanu jest okres od końca maja, gdy średnia temperatura w dzień osiąga 25 stopni Celsjusza lub czas do drugiej połowy września, gdy średnia spada poniżej 25 stopni. Warto jednak pamiętać, że wrzesień to w którym ceny w Mediolanie wciąż mogą być wysokie.

Najmniej turystów i najniższe ceny

Oto różnica w tłumie na Piazza del Duomo w przed świętami (góra), lipiec (dół)

Mediolan jest miastem drogim niezależnie od tego czy trwa właśnie sezon wysoki, targi, Fashion Week czy jakiekolwiek inne wydarzenia.

Jeśli zależy nam na niedużych tłumach, względnie dobrej pogodzie i nieco niższych cenach to Mediolan warto odwiedzić w okresie po targach Salone Internazionale del Mobile do początku wakacji czyli od drugiej połowy kwietnia do końca czerwca.

Szansą na jeszcze większe obniżenie cen noclegów jest wyjazd w okresie najchłodniejszym i najmniej popularnym.

Kiedy jechać do Mediolanu jeśli zależy nam na niskich cenach? Najmniej turystów i najgorsza pogoda w Mediolanie to okres listopada, stycznia, lutego i marca. W grudniu z powodu Bożego Narodzenia i Sylwestra ceny są wyższe, a pogoda i tak nie rozpieszcza. Warto jednak podkreślić, że poza sezonem niektóre miejsca mogą być nawet tymczasowo zamknięte.

Poza sezonem możemy nieco oszczędzić na noclegu w Mediolanie kosztem złej pogody. Najchłodniej jest w styczniu gdy średnia temperatura w dzień to 6 stopni Celsjusza.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB