Jak dojechać z Bergamo do Lecco? Ceny biletów i rozkłady w 2024

Lecco jest jedną z najciekawszych miejscowości położonych nad słynnym Jeziorem Como w Lombardii. Wiele osób wybierających się na urlop do Lecco ląduje w Bergamo i zastanawia się jak dojechać z Bergamo do Lecco. Jaki jest dojazd? Czy da się dojechać z lotniska? Sprawdzamy dostępne opcje dojazdu Bergamo Lecco.

Dojazd z lotniska Bergamo do Lecco

Czy da się dojechać bezpośrednio z lotniska w Bergamo do Lecco? Taksówką, Uberem lub wynajętym autem – tak. Niestety bezpośredniego połączenia transportem zbiorowym nie ma na tej trasie ale mimo to komunikacja publiczna jest prosta i dojazd z Bergamo do Lecco jest łatwy.

Lądując na lotnisku w Bergamo mamy dwie opcje dojazdu do Lecco – jedną przez Bergamo, drugą przez Mediolan. Ta przez Bergamo jest nieco łatwiejsza dlatego najpierw skupimy się na niej.

Pierwszym krokiem jest dojazd z lotniska na stację kolejową w Bergamo słynnym autobusem linii 1. Tutaj szczegółowo opisujemy dojazd z lotniska Bergamo na dworzec kolejowy. Potrwa to tylko kilkanaście minut. Druga opcja to bezpośredni autobus do Mediolanu z lotniska i potem pociąg do Lecco.

Dojazd z Bergamo do Lecco

Najprostszy dojazd z Bergamo do Lecco komunikacją publiczną to przejazd pociągiem. Zwykle pociągi do Lecco kursują ze stacji Bergamo do stacji kolejowej w Lecco.

Obecnie w 2024 roku na części trasy na odcinku do Ponte S.Pietro utrzymywana jest zastępcza komunikacja autobusowa z powodu remontu torów. Trzeba wsiąść do autobusu na Piazzale Macroni przed dworcem. Tutaj opisujemy to dokładniej.

Podróż z Bergamo do Lecco w czasie remontu torów jest nieco dłuższa niż zwykle i trwa około 1h 15 minut. Ile kosztuje bilet z Bergamo do Lecco? Koszt biletu z Bergamo do Lecco to 4 EUR za drugą klasę, w cenie jest już komunikacja zastępcza. Czasem rozkładowo da się pojechać pociągami regionalnymi Bergamo Lecco w których bilet będzie droższy i kosztować będzie 8,60 EUR za II klasę i 13 EUR za pierwszą klasę.

Podróż komunikacją publiczną z Bergamo do Lecco jest prosta ponieważ rozkłady są aż naszpikowane pociągami w kierunku słynnej miejscowości. Pociągi z Bergamo do Lecco odjeżdżają co około godzinę, w niektórych porach dnia co 30 minut.

Bilety na pociąg relacji Bergamo Lecco można kupić w kasie dworca, w automatach lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Trenord i Trenitalia.

Podróżnym jadącym z Bergamo do Lecco, którzy mają zamiar poruszać się środkami komunikacji publicznej po całym regionie Lombardia warto polecić zakup biletów IO Viaggio.

Dojazd przez Mediolan

Drugą, nieco bardziej skomplikowaną i nieco droższą opcją, chociaż być może nieco szybszą opcją na dojazd z lotniska w Bergamo do Lecco jest autobus z lotniska w Bergamo do Mediolanu na stację Milano Centrale, a następnie bezpośredni pociąg z Mediolanu do Lecco kosztujący 5,20 EUR za I klasę lub 7,80 EUR za II klasę.

Przejazd bezpośrednim pociągiem z Mediolanu wspomnianym powyżej trwa rozkładowo 39 minut ale wcześniej musimy przejechać autobusem z lotniska w Bergamo do Mediolanu co kosztuje od 8 do 12 EUR i trwa około godziny. Sumarycznie więc podróż ta jest droższa minimum o 5 EUR jeśli nie posiadamy biletu IO Viaggio.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB