Jak dojechać z Bergamo do Turynu? Dojazd pociągiem czy autobusem?

Do Turynu nie da się dolecieć tak łatwo jak do Bergamo dlatego też wiele osób lecących do Włoch i chcących zwiedzić Turyn ląduje właśnie w Bergamo. Jak dojechać z Bergamo do Turynu? Czy da się dojechać z Bergamo do Turynu bezpośrednio? Ile kosztuje dojazd z Bergamo do Turynu? Sprawdzamy i doradzamy najlepszy sposób.

Do Turynu z pierwszej połowie 2024 roku można dolecieć z Polski tylko z lotniska w Krakowie, a w ciągu tygodnia są tylko dwa loty. Do Bergamo dolecieć łatwiej. Jak później dojechać do Turynu?

Pociąg z Bergamo do Turynu

Czy da się bezpośrednio dojechać z Bergamo do Turynu pociągiem? Nie, bezpośrednio się nie da ale dojechać jest łatwo z przesiadką w Mediolanie.

Najlepszy sposób na dojazd z Bergamo do Turynu to pociąg z Bergamo do Mediolanu na stację Milano Centrale, a następnie pociąg Frecciarossa z Milano Centrale do Torino Porta Nuova.

Przejazd pociągiem z Bergamo do Turynu z przesiadką w Mediolanie potrwa, w zależności od tego jak ułożą nam się pociągi, od około 2h 10 minut do 2h 58 minut.

Wadą pociągów Frecciarossa są ceny. Najtańsze bilety Super Economy kosztują 16,90 EUR ale szybko się rozchodzą. Jeśli skorzystamy z pełnej ceny biletów Base Standard to zapłacimy 36 EUR.

Ile kosztuje przejazd? Najtaniej uda się przejechać pociągiem Frecciarossa licząc obydwa pociągi w cenie 19,90 EUR. Do tego musimy mieć sporo szczęścia. Przejazd pierwszym pociągiem do Mediolanu może odbyć się na bilecie IO Viaggio.

Cennik pociągów od stacji w Mediolanie do Turynu. Najtańsza opcja to bilety promocyjne, które są rzadko dostępne

Są też inne opcje nie wykorzystujące pociągów Frecciarossa. Przesiadając się na pociąg niższej klasy uda nam się dojechać do Turynu w około 3h 10 minut w cenie od 16 EUR.

Jak dojechać z lotniska w Bergamo do Turynu? Jeśli lądujemy w Bergamo możemy dojechać na dworzec kolejowy w Bergamo słynnym autobusem linii 1 lub bezpośrednio do Milano Centrale z lotniska w Bergamo autobusem, a tam wsiąść w pociąg.

Pociągi Italo do Turynu

Nie tylko Trenitalia jeździ na trasie z Mediolanu do Turynu. Obsługuje je też prywatna firma Italo, ceny zazwyczaj są podobne. Niższe ceny na pociągi Italo możemy osiągnąć jeśli kupimy bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najtańsze bilety na pociąg relacji Mediolan – Turyn można kupić już za 8,90 EUR.

Pociągi jeżdżą po tej samej trasie co szybki konkurent i przejazd trwa tyle samo. Oto przykładowy cennik i rozkład.

Rozkład pociągów Italo na trasie Mediolan – Turyn

Dojazd z Bergamo do Turynu autobusem

Najprostszym i najlepszym połączeniem jest przejazd pociągami ale przejazd autobusem też jest możliwy. Podróż może być zrealizowana autobusami Flixbus z Bergamo na dworzec autobusowy Lampugnano w Mediolanie, a stamtąd autobusem do Turynu do Vittorio Emanuele.

Koszt biletów autobusowych na tej trasie przy zakupie najtańszej opcji wyniesie 16 EUR. Niestety przesiadki nie zgrywają się zbyt dobrze i taka podróż może potrwać od 3 godzin 10 minut do nawet około 4 godzin 30 minut. Wspominamy więc o niej tylko dla formalności.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB