Jak dojechać z Bergamo do Florencji? Dojazd i ceny biletów

Florencja to jedno z najsłynniejszych i najpiękniejszych miast we Włoszech. Wiele osób zwiedzających Włochy rozpoczyna swoją podróż od Bergamo i następnie zastanawia się jak dojechać do Florencji. Jak dojechać do Florencji z Bergamo? Ile kosztuje dojazd z Bergamo do Florencji? Czy da się pojechać bezpośrednio? Oto różne opcje podróży na trasie Bergamo do Florencji.

Dojazd z Bergamo do Florencji nie jest aż tak trudny jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jak dojechać z lotniska w Bergamo do Florencji lub po prostu z Bergamo do Florencji?

Najprostszy sposób to wynajem samochodu w Bergamo i przejazd do Florencji. Droga autem do w granicach 350 kilometrów i pokonamy ją w czasie około 3 godzin 40 minut. Większość osób szuka jednak pomysłu na dojazd środkami komunikacji publicznej. Jak dojechać? Czy da się bezpośrednio?

Dojazd pociągiem do Florencji

Osoby lądujące na lotnisku w Bergamo mają dwa wyjścia na dojazd z Bergamo do Florencji. Pierwsza to przejazd słynnym autobusem linii 1 na dworzec kolejowy w Bergamo, następnie dojazd do Mediolanu pociągiem, a następnie przejazd bezpośrednim pociągiem Frecciarossa ze stacji Milano Centrale do Florencji.

Przejazd na tej trasie wymaga dojazdu do centrum Bergamo i dwóch przejazdów pociągiem. Jest to też opcja wygodna dla osób ruszających po prostu z centrum Bergamo.

Osoby, które nie lubią zbyt wielu przesiadek mogą wsiąść w bezpośredni autobus do Mediolanu już na lotnisku w Bergamo. Autobusy z lotniska w Bergamo również jadą do Milano Centrale. Tutaj dowiecie się ile kosztuje autobus z lotniska Bergamo do Mediolanu.

Koszt przejazdu pociągiem z Bergamo do Florencji przy skorzystaniu z najtańszej możliwej konfiguracji biletów to od 42,90 EUR. Warto jednak pamiętać, że pociągi Frecciarossa są dość drogie i jeśli nie trafimy na pulę najtańszych biletów klasy Super Economy Standard cena przejazdu może zdecydowanie wzrosnąć. Jeśli nie kupimy biletów wystarczająco wcześnie musimy liczyć się z kosztami od około 50 EUR za podróż, a jeśli i te się wykupią to nawet droższych.

Rekomendujemy więc zakup biletów z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętajcie też o możliwości zakupu biletów na pociągi Italo z Mediolanu do Florencji – to podobnie szybkie pociągi jak Frecciarossa, czasami nawet odrobinę tańsze.

Pociągi z Bergamo do Florencji z przesiadką w Mediolanie odjeżdżają co około godzinę. Czas przejazdu, licząc już razem z czasem przesiadki, to około 3 godzin przy jeździe pociągiem Frecciarossa.

Przelot samolotem

Opcją na dojazd do Florencji z Bergamo jest lot z Bergamo do Perugii, a następnie przejazd z Perugii do Florencji pociągiem. Do wyboru albo poranne pociągu Frecciarossa za 11,90 EUR i przejazd bezpośredni trwający 1h 37 minut, albo pociągi regionalne lub InterCity w cenach od około 16 EUR i przejazd trwający 1h 30 minut lub 2h 20 minut. Opcję na taki sposób dojazdu z Bergamo do Florencji dodajemy tylko jako formalność ponieważ wymaga to więcej kombinowania niż przejazd pociągiem przez stację Milano Centrale. Samolot z Bergamo do Perugii przy zakupie najtańszych biletów to koszt od 108 złotych.

Loty odbywają się kilka razy dziennie i są obsługiwane przez Aeroitalia. Jeśli więc dobrze zgramy przesiadki to jest to opcja o dość podobnej cenie jak pociąg przez Mediolan ale bardziej czasochłonna i wymagająca więcej planowania.

Dojazd autobusem

Jeśli chcemy jechać autobusem to jest to możliwe ale dość skomplikowane i zajmie sporo czasu. Najpierw z Bergamo musimy dostać się autobusem do stacji autobusowej San Donato w Mediolanie, następnie jedziemy autobusem przez Bolonię do Florencji. Tego typu połączenie zgrywa się dość rzadko i przejazd, z przesiadką w Mediolanie, trwa ponad 6 godzin, często z przyjazdem do Florencji nad ranem.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB