Jak dojechać z Bergamo do Rzymu? Ile kosztują bilety?

Na lotnisko w Bergamo łatwo dolecieć z różnych miejsc z Polski, a następnie kontynuować swoją podróż po Włoszech. Wiele osób z Bergamo chce udać się do Rzymu. Jak dojechać z Bergamo do Rzymu? Ile kosztuje bilet z Bergamo do Rzymu? Jak dojechać pociągiem i autobusem? Czy można lecieć samolotem z Bergamo do Rzymu? Dzisiaj sprawdzamy opcje dojazdu z Bergamo do Rzymu różnymi formami komunikacji publicznej. Którą wybrać najlepiej?

Samolot z Bergamo do Rzymu

Bezapelacyjnie najlepszym sposobem na dojazd z Bergamo do Rzymu jest samolot. Samoloty z lotniska Orio al Serio latają do Rzymu przede wszystkim na główne lotnisko Rzym-Fiumicino im. Leonarda da Vinci ale również i do mniejszego portu lotniczego Rzym Ciampino (linia lotnicza Iberia Express). Opcji jest wiele, a loty do stolicy odbywają się od 4 do 5 razy dziennie 7 dni w tygodniu.

Loty z Bergamo do Rzymu są tanie. Kosztują zwykle w okolicach od 150 złotych w jedną stronę przy odpowiednio wczesnym zakupie biletu. Na lotnisko w Bergamo dojeżdżamy słynnym autobusem linii numer 1.

Pociągi z Bergamo do Rzymu

Drugą opcją na komfortową podróż na trasie z Bergamo do włoskiej stolicy są pociągi. Jeśli chcemy jechać do Rzymu pociągiem z Bergamo musimy przygotować się na przesiadkę i dość wysoką cenę ponieważ jeśli nie chcemy by podróż zajęła 9 godzin będziemy musieli skorzystać z pociągów Frecciorossa.

Z Bergamo musimy dojechać na stację Milano Centrale i stamtąd wsiąść w szybki pociąg na stację Stazione di Roma Termini. Najtańsze bilety klasy super economy na pociąg Frecciorossa to koszt 44,90 EUR. Najtańsze bilety klasy ekonomicznej to 74,90 EUR, a klasa standard to 95 EUR. Przejazd pociągiem z Bergamo do Rzymu to w najtańszej opcji 50,90 EUR czyli około 220 złotych. Warto też wspomnieć o konkurencji Trenitalia, czyli o Italo – są to szybkie pociągi podróżujące pomiędzy Milano Centrale a Roma Termini. Ceny biletów są podobne, czasem troszkę niższe niż Frecciarossa a podróż trwa tyle samo.

To więcej niż bilet na samolot, a podróż trwa od 4h40 minut zamiast lotu trwającego 1h 20 minut. Przejazd z przesiadką na InterCity będzie tańszy o około 8 EUR ale za to potrwa 9 godzin. Logicznym wyjściem jest więc samolot ponieważ nie dość, że jest tańszy to jest jeszcze szybszy.

Dojazd autobusem z Bergamo do Rzymu

Oczywiście istnieje też możliwość dojazdu autobusem na trasie z Bergamo do Rzymu. Na przykład wybierając Flixbus z Bergamo Do Rzymu na stację Tiburtina zapłacimy za bilet około 24 EUR, a podróż zajmie około 9 godzin 25 minut. Możliwe są też połączenia na dworzec Rzym Anagnina w podobnej cenie za to przejazd potrwa 10 godzin. Podróż autobusem z przesiadkami będzie najtańsza. Koszt wyniesie nas około 18 EUR ale za to spędzimy w podróży nawet około 11 godzin i 30 minut i dojedziemy do Rzymu z Bergamo w środku nocy.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB