Jak poruszać się po Bergamo?

Bergamo jest jednym z włoskich miast, którego zwiedzanie nie rujnuje portfela ponieważ łatwo wyszukać tanie loty do Bergamo z Polski. Wiele osób, które planują zwiedzanie Bergamo zastanawia się jak poruszać się po Bergamo. Jak poruszać się w Bergamo? Oto porady dla osób, które przyjeżdżają do Bergamo na jeden dzień oraz na dłuższe wakacje.

Na początku warto podkreślić dwa fakty ważne dla osób planujących wycieczkę do Bergamo. Po pierwsze lotnisko w Bergamo położone jest bardzo blisko centrum, a po drugie samo miasto jest niewielkie. Powierzchnia Bergamo to zaledwie nieco ponad 40 kilometrów kwadratowych. Dla porównania warto dodać, że powierzchnia Warszawy to ponad 517 kilometrów kwadratowych, a Krakowa to 327 kilometrów kwadratowych.

Ze względu na to, że Bergamo jest niewielkim miastem poruszanie się po Bergamo jest bardzo proste. Poza dojazdem z lotniska dotarcie do większości atrakcji w Beragmo możliwe jest na piechotę – zarówno na Citta Alta jak i Citta Bassa. To w gruncie rzeczy niewielkie dzielnice, które połączone są ze sobą kolejką, która jest atrakcją samą w sobie. Jak więc poruszać się po Bergamo?

Jednym z najlepszych sposobów na zwiedzanie Bergamo jest korzystanie z własnych nóg. Centrum historyczne, Città Alta, bez problemu zwiedzimy na piechotę, podobnie jak Citta bassa.

Warto też dodać, że Bergamo posiada rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej, która łączy różne dzielnice miasta. Autobusy są świetnym środkiem transportu dla tych, którzy chcą szybko tanio się między różnymi częściami Bergamo. Bilety można zakupić w specjalnych punktach sprzedaży biletów lub bezpośrednio w autobusie, a cennik komunikacji miejskiej w Bergamo jest niezwykle korzystny.

Trzeba ponownie podkreślić, że w w Bergamo funkcjonuje funicular łączący dwie części miasta – Città Alta i Città Bassa. Kolejka jest wygodnym i szybkim sposobem na przemieszczanie się między górnym a dolnym miastem i skorzystać z niej można wykupując po prostu bilet komunikacji miejskiej.

Dla aktywnych w Bergamo można skorzystać z sieci miejskich rowerów, a także wynająć taksówki. W Bergamo funkcjonuje również popularny Uber.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB