Czy warto jechać do Bergamo? Dlaczego? TOP 5 powodów!

Bergamo jest jednym z włoskich miast do których bardzo łatwo dolecieć tanimi lotami z Polski dlatego też wiele osób, które przeglądają oferty tanich lotów zastanawia się czy warto jechać do Bergamo. Czy warto lecieć do Bergamo? Dla kogo jest wyjazd do Bergamo? Oto argumenty przemawiające za wyjazdem do Bergamo.

1. Dostępność i tanie loty

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio w Bergamo jest jednym z lotnisk na które najłatwiej dolecieć z Polski za niewielką kwotę. Tanie loty do Bergamo z Polski znajdziemy z kilku lotnisk więc na wylot do Bergamo nie wydamy zbyt wielu pieniędzy. Dużą zaletą wycieczki do Bergamo jest także to, że w przeciwieństwie do wielu innych lotnisk na które latają tanie linie lotnicze, bergamowskie lotnisko jest blisko centrum więc dojazd z lotniska słynnym autobusem 1 nie zajmuje kilku godzin, a kilkanaście minut.

2. Ceny w Bergamo

Bergamo to również bardzo tanie wakacje dlatego kolejnym argumentem przemawiającym za tym dlaczego warto zobaczyć Bergamo są ceny. Bergamo to nie Mediolan czy Wenecja. W samym Bergamo jest znacznie taniej niż w wielu innych popularnych włoskich destynacjach. Tańsze są tu zarówno noclegi w dobrych hotelach jak i apartamenty na wynajem. Bergamo to też niższe ceny w restauracjach. Z powodów finansowych zdecydowanie do Bergamo warto jechać. Miasto nie oferuje zbyt wielu wysokiej klasy restauracji czy hoteli ale za to jest tu znacznie taniej niż w znajdującym się nieopodal Mediolanie czy też nad jeziorem Como. Ceny w restauracjach czy ceny atrakcji w Bergamo są niższe niż w wielu innych miastach.

3. Bergamo jako punkt wypadowy

Bergamo jest dobrze skomunikowane zarówno za pomocą tanich linii lotniczych jak i połączeń autobusowych i kolejowych. Stanowi więc dobrą bazę wypadową do wycieczek po bliższej i dalszej okolicy. Dla mniej zamożnych podróżników Bergamo stanowi bazę wypadową na wyjazdy do droższego i luksusowego Mediolanu. W Bergamo jest też taniej niż nad słynnym jeziorem Como. Tutaj dowiecie się jak dojechać nad Como z Bergamo. Już wcześniej pisaliśmy też przewodnik dokąd łatwo pojechać z Bergamo zarówno na jeden dzień jak i na nieco dłuższą wycieczkę.

4. Urokliwe stare miasto i położenie

Spacerując po kamienicznych uliczkach Città Alta wypełnionych zapachem kawy i taniej pizzy na kawałki, można poczuć romantyczną atmosferę tego miasta. Zabytkowe place, malownicze knajpki i widoki, które zapierają dech w piersiach, tworzą idealne otoczenie dla par czy miłośników spokojnych spacerów. Bergamo jest miastem ładnie położonym, które zwiedzimy piechotą jak i skorzystamy z takich atrakcji jak kolejka linowo-terenowa. Położone na wzniesieniach Bergamo jest miejscem z którego zobaczymy nawet Mediolan!

5. Czystość i bezpieczeństwo

1 dzień w Bergamo

W przenośni i dosłownie! W porównaniu do wielu włoskich miast, z Neapolem na czele, Bergamo jest miastem wręcz idealnym. Nie ma tu problemu zalegających śmieci, jest czysto, a przede wszystkim w Bergamo jest bezpiecznie, zdecydowanie bezpieczniej niż w Mediolanie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB