Jezioro Garda z Bergamo, jak dojechać. Dojazd z miasta i lotniska

Jezioro Garda znajduje się blisko Bergamo i jest celem wycieczek wielu turystów lądujących w tym mieście. W tym artykule dowiecie się jak dojechać nad Jezioro Garda z Bergamo, czym dojechać i który środek transportu będzie najtańszy. Jak dojechać z Bergamo nad Garde? Sprawdzamy i podpowiadamy.

Oto główne tematy tego artykułu:

  • Jezioro Garda i Sirmione z Bergamo
  • Jezioro Garda z lotniska Bergamo
  • Jezioro Garda z Bergamo w nocy
  • Dojazd do Riva Del Garda i Malcesine z Bergamo

Zaczynajmy więc od dojazdu nad Jezioro Garda z Bergamo do miejscowości Sirmione. Słynnej turystycznej perełki nad Gardą.

Jezioro Garda i Sirmione z Bergamo

Jezioro Garda, dojazd z Bergamo
Jezioro Garda, dojazd z Bergamo

Miejscowość Sirmione znajduje się na południowym brzegu Gardy. Jak dojechać do Sirmione nad jeziorem Garda z Bergamo? Sprawa jest dość prosta, jeśli nie chcecie wybrać samochodu i bardzo łatwą trasę autostradą to polecamy wybrać pociąg lub autobus. Jeśli chodzi o pociąg, jest to całkiem wygodne jednak niebezpośrednie połączenie z Sirmione. Pociągi z Bergamo Stazione dojeżdżają do Brescii a potem do Desenzano Del Garda lub Peschiera del Garda. Te miejscowości znajdują się około 10 km od starego centrum i półwyspu Sirmione. Do docelowego miasta dostaniecie się albo promem albo autobusem LN026.

Podróż z Bergamo do Sirmione nad Jeziorem Garda trwa około 2 h. Bilet na pociąg kosztuje 7,40 EUR, na autobus z Desenzano del Garda do Sirmione kosztuje 2,20 EUR. Kupicie je na trenitalia.com.

Jezioro Garda z lotniska Bergamo

Opcji na przejazd z lotniska Bergamo nad jezioro Garda jest parę. Pierwszą opcją jest jest oczywiście taksówka lub transfer. Drugą jest podjechanie autobusem numer 1 na Stazione Bergamo i pociągiem jak w powyższym akapicie do Desenzano Del Garda. Trzecią opcją jest autobus, część z popularnych sieci jak na przykład Flix Bus oferuje połączenie z lotniska bezpośrednio do Peschiera Del Garda.

Jezioro Garda z Bergamo w nocy

Jak dojechać w nocy nad Jezioro Garda z Bergamo? Nocne połączenia z Bergamo zazwyczaj są problematyczne dla turystów, najlepszą oczywiście opcją jest transfer za 200 EUR samochodem z lotniska – najlepiej w parę osób. Jeśli chodzi o transport publiczny, nie macie specjalnie na co liczyć.

Dojazd do Riva Del Garda i Malcesine z Bergamo

Te dwie popularne miejscowości nad Jeziorem Garda są zdecydowanie bardziej oddalone od Bergamo niż Sirmione dlatego i dostać się tam jest ciężej. Malcesine znajduje się w na wschodnim brzegu Gardy a Riva del Garda znajduje się na samym jej końcu na północy.

Prócz oczywistego połączenia do Peschiera del Garda lub Desenzano del Garda i późniejsze wybranie promu (który płynie bardzo długo, bo parę godzin) możecie wybrać także połączenie autobusowe, lub autobusowo-pociągowe. Ostrzegamy jednak, że podróż taka, trwa około 4 godzin zazwyczaj z przesiadkami w Brescii.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB