Lotnisko Bergamo wynajem aut bez depozytu. Czy da się bez karty?

Wiele osób wybierających się do Bergamo samolotem chce wynająć auto po wylądowaniu najczęściej bez kaucji i karty kredytowej. Czy na lotnisku w Bergamo da się wynająć samochód bez kaucji i blokady środków na karcie kredytowej? Czy możliwy jest wynajem auta na lotnisku w Bergamo bez kaucji?

Lotnisko w Bergamo, oficjalnie znane jako Międzynarodowy Port Lotniczy Orio al Serio (BGY) pod nazwą handlową lotnisko Mediolan Bergamo, jest jednym z najbardziej ruchliwych portów lotniczych we Włoszech, szczególnie popularnym dla podróżnych korzystających z tanich linii lotniczych. Dla wielu podróżujących, wynajem samochodu po przylocie do Bergamo jest wygodnym rozwiązaniem, umożliwiającym swobodne poruszanie się po okolicy i zwiedzanie uroków Lombardii i okolicy Bergamo.

Na lotnisku w Bergamo działa wiele sklepów ale również wiele różnych firm wynajmujących auta. Swoje biura mają tu Autovia, Avis, Autonoleggio, Drivalia, Europcar, Firefly, Goldcar, Hertz, Italy Car Rent, Interrent, Locauto Rent, Maggiore, Noleggiare, Ok Mobily, Rentalplus, Sicily by car, Sixt, i Viaggiare, jeśli nie pominęliśmy jakiejś przez roztargnienie.

Większość firm wynajmujących samochody na lotnisku w Bergamo wymaga wpłacenia kaucji oraz blokady środków na karcie kredytowej.

Po krótkim researchu znaleźliśmy dwa wyjątki. W niektórych opcjach wynajmu w firmie Italy Car Rent przy wykupie wyższych pakietów da się uniknąć kaucji. Prawdopodobnie bez kaucji auto na lotnisku w Bergamo da się wynająć w firmie Locautorent. Większość wypożyczalni w Bergamo czy we Włoszech wymaga jednak posiadania karty i blokuje środki na rozpoczęcie wynajmu.

Warto pamiętać, że dla najtańszych samochodów z budżetowej grupy depozyty w większości popularnych wypożyczalni nie idą w tysiące euro i stanowią dość niskie kwoty, w niektórych wypożyczalniach oferujących swoje auta na lotnisku w Bergamo, często kaucja to kwoty rzędu jedynie 100 czy 200 EUR na pokrycie kosztów zatankowanego paliwa, w niektórych w przedziale maksymalnie 300-500 EUR przy wynajmie aut z najniższej grupy.

Niektóre z wypożyczalni aut na lotnisku w Bergamo pozwalają na używanie kart debetowych (na przykład niezbyt dobrze oceniana Noleggiare) lub zezwalają na użycie kart debetowych przy wykupieniu wyższego pakietu ubezpieczenia na wynajem.

Tylko wynajem samochodów z kategorii wyższych klas wymaga depozytu w wyższych kwotach, a czasem w przypadku lepszych aut depozytu nawet na dwóch kartach kredytowych.

Uwaga to że wymieniamy wspomniane powyżej firmy nie oznacza, że w jakikolwiek sposób zachęcamy do korzystania z ich usług czy też, że je reklamujemy.

Dla szukających wynajmu samochodów W Bergamo mamy pewną poradę: wiele z firm obsługujących wynajem aut dolicza sobie dodatkowe kwoty w wypadku wynajmu auta na lotnisku. Warto poszukać biur, które nie działają ani na lotnisku ani na dworcu zwłaszcza, że dojazd z lotniska w Bergamo do centrum miasta jest bardzo łatwy. Warto poczytać też o parkowaniu w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB