Gdzie na zakupy w Bergamo? Sklepy spożywcze i markety TOP

Mieszkając w historycznym centrum Bergamo wiele osób stanie przed problemem w postaci konieczności zrobienia większych zakupów spożywczych. Ze względu na ukształtowanie i specyfikę Bergamo niewiele jest tu średnich i dużych sklepów spożywczych. Gdzie więc iść na zakupy w Bergamo? Do jakich sklepów się wybrać? Sprawdźmy gdzie iść na zakupy do sklepu w Bergamo.

Carrefour i Carrefour Express

W centrum Bergamo możemy zrobić zakupy w średniej wielkości sklepach Carrefour Express zlokalizowanych m.in. przy via Torquasto Tasso 23, pod charakterystycznymi arkadami przy Largo Nicolo Rezzera 9, niewielkim sklepie na Citta Alta przy via Bartolomeo Colleoni 13a. Nowiuteńki Carrefour Express znajduje się też niedaleko stacji kolejowej przy Piazzale Guglielmo Marconi 7, a także w większym standardowym supermarkecie Carrefour przy via G. Tiraboschi 53 znajdującym się w piwnicy budynku będącego niewielkim centrum handlowym (wejście od lewej strony budynku po schodach w dół lub przez butik odzieżowy działający na parterze).

Sklep ma korzystniejsze ceny i większy wybór niż mniejsze minimarkety Express i znajduje się w odległości, którą da się pokonać pieszo. nieco dalej przy via Borgo Palazzo 149 znajduje się jeszcze jeden duży market francuskiej sieci, a na północ od centrum miasta przy via Mafalda di Savoila znajduje się market czynny 24h.

Dyskonty Lidl

Dla osób, które dysponują transportem w postaci wynajętego auta lub przyjechały do Bergamo własnym samochodem dobrym rozwiązaniem są markety Lidl. Lidl w Bergamo wygląda nieco inaczej niż w Polsce. U nas często sklepy niemieckiej sieci są niezbyt duże i rozlokowane są na wielu osiedlach w niewielkiej odległości od siebie.

W Bergamo są dwa sklepy Lidl – jeden niedaleko od centrum w kierunku drogi na lotnisko przy Don Egidio Ballanti, drugi przy Giorgio Gusmini 6 na północny wschód od centrum. Trzeci dyskont znajduje się pod Bergamo w miejscowości Seriante przy Viale Lombardia 2. Sklepy Lidla są tu znacznie większe niż w Polsce.

Hipermarket Iper

Dla osób chcących zrobić naprawdę duże zakupy spożywcze, kupić podstawową chemię gospodarczą, kosmetyki i inne produkty, które zwykle kupujemy w markecie najlepszą opcją jest wyjazd do centrum handlowego Oriocenter. W dużej galerii handlowej położonej vis-a-vis lotniska Orio al Serio znajduje się znacznych rozmiarów hipermarket włoskiej sieci Iper z dużym wyborem produktów spożywczych, owoców, wędlin, nabiału czy alkoholu.

Super Store Fratelli Rana

Dość duży sklep spożywczy w Bergamo znajdujący si ęokoło 7 minut piechotą od dworca kolejowego w Bergamo przy Via Giacomo Quarenghi 58 na parterze dużego budynku mieszkalnego. Nie jest to sklep tak duży jak hipermarket ale nie jest też tak mały jak typowe convinience store. Można go uznać, za odpowiednik polskich sieci sklepów takich jak Lewiatan czy Delikatesy Centrum. Warto jednak podkreślić, że znajduje się w okolicy, która szczególnie wieczorami uważana jest za jedno z mniej bezpiecznych miejsc w Bergamo.

Conad Superstore

Conad Bergamo

Dla osób potrzebujących zrobić większe zakupy zdecydowanie lepszym miejscem w Bergamo jest Conad Superstore przy via Giosuè Carducci 55 w okolicy Citta Mercato. Z samego centrum trzeba będzie tu podjechać ale jest to sklep naprawdę duży i otwarty przez cały tydzień od 8 do 21:00. W Bergamo znajduje się też mniejszy sklep Conad w okolicy Porta Nuova przy via Giuseppe Garibaldi 7. Market znajduje się na parterze dużego budynku mieszkalnego. Oferuje umiarkowany wybór produktów spożywczych, owoców i warzyw oraz mięsa i wędlin.

Aldi

gdzie na zakupy w bergamo

Z początkiem 2024 roku siecią sześciu marketów w obrębie Bergamo i jego najbliższej okolicy dysponuje też dobrze znana również z Polski sieć niemieckich dyskontów Aldi. W Bergamo znajdują się dwa dyskonty Aldi – jeden przy via XXIV Maggio a drugi przy via Corridoni. Tak samo jak i w Polsce również we Włoszech Aldi to tańszy dyskontowy sklep w którym dzięki niższemu komfortowi zakupów mamy do dyspozycji nieco niższe ceny niż w innych supermarketach.

Coop

Coop Bergamo

Coop Italia to system włoskich spółdzielni, który obejmuje sieć małych sklepów spożywczych, supermarketów i hipermarketów. Supermarkety we Włoszech nie mają nic wspólnego z supermarketami o nazwie Coop w Szwajcarii, Norwegii czy Holandii. Coop Lombardia jest jedną z 7 dużych spółdzielni. W Bergamo znajdziemy dwa sklepy Coop. Pierwszy znajduje się przy via Autostrada 32 niedaleko lotniska Orio al Serio. Jest to samodzielny budynek średniej wielkości supermarketu ze sporym parkingiem krytym i odkrytym. Drugi sklep Coop w Bergamo, znacznie mniejszy ale za to bliżej centrum, położony jest przy via Francesco Coghetti 3. W dużych sklepach Coop znajdziemy nie tylko standardowe zakupy ale i świeżą pizzę czy inne wyroby gotowe do spożycia.

Esselunga

Esselunga

Esselunga S.p.A. to włoska sieć sklepów detalicznych założona w 1957 roku przez Nelsona Rockefellera, Bernarda, Guido i Claudio Caprotti, Marco Brunelliego, rodzinę Crespi i innych włoskich wspólników. Obecnie firma jest w pełni własnością rodziny Caprotti. Była to pierwsza sieć supermarketów we Włoszech, która wprowadziła zakupy on-line. Sieć posiada kilka marketów w Bergamo i okolicy z czego najlepiej położone są sklepy przy via Corridoni 30 oraz przy via Bernardino. Obydwa markety to średniej wielkości sklepy ze sporą ofertą w tym także z gotowymi produktami do odgrzania. Czynne od 7:30 do 21 w tygodniu i od 8 do 20 w niedziele.

Pam

Nieopodal dzielnicy Borgo Palazzo znajduje się hipermarket Pam położony przy via G. Camozzi 115. Nieopodal dzielnicy Borgo Palazzo znajduje się hipermarket Pam położony przy via G. Camozzi 115. Niewielki market nie nadaje się być może na duże tygodniowe zakupy ale jest większy niż znajdujące się w centrum Bergamo sklepiki typu convinience store.

MD

Przy via Mario Buttaro 16 na północny-wschód od centrum Bergamo znajduje się sklep sieci MD. MD porównać można do Lidla, Biedronki czy Aldi – to prosty i tani dyskont z niezbyt obszernym asortymentem ale za to z niskimi cenami. Drugi market MD w Bergamo znajduje się przy via Borgo Palazzo pod numerem 193.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB