Ile kosztują taksówki w Mediolanie? Mediolan ceny taxi

Przyjeżdżając do miasta w którym jeszcze nigdy nie byliśmy dużym ułatwieniem w poruszaniu się po nim jest korzystanie z taksówek. Wiele osób jadących do Mediolanu zastanawia się ile kosztują taksówki w Mediolanie. Jaki jest cennik taksówek w Mediolanie? Ile trzeba zapłacić za taxi w Mediolanie w 2024 roku? Podajemy cennik oraz ustalone stawki na przejazdach taxi na lotniska.

Cena regulowana przez miasto
W wielu miastach Europy i świata maksymalne stawki jakie za swoje usługi mogą pobierać taksówkarze są z góry ustalane przez władze miejskie. Mediolan nie jest tutaj wyjątkiem. Gmina Mediolan, czyli Comune di Milano, co jakiś czas określa stawki, które obowiązują u wszystkich legalnych przewoźników taksówkarskich w Mediolanie

 

Jaki jest cennik taxi w Mediolanie?

Ostatnia nowelizacja cennika usług taksówkarskich w Mediolanie miała miejsce latem 2023 roku. Cenniki ustawiono na poziomie 3,90 EUR za zamówienie taksówki w dni powszednie (od 6:00 do 21:00), 6,30 EUR za zamówienie taksówki w dni ustawowo wolne od pracy, cena za start nocnego kursu (od 21:00 do 6:00) 7,60 EUR. Ceny w taryfie pierwszej.

Po przekroczeniu stawki za kurs na poziomie 16,74 EUR koszt stawki za kilometr wzrasta do 1,91 EUR.

Do tego oczywiście dochodzi stawka za przejechany kilometr wynosząca 1,28 EUR za kilometr w taryfie podstawowej. Koszt wzrasta jeśli samochód porusza się z prędkością ponad 50 km/h przez ponad 60 sekund i wzrasta wówczas do 2,17 EUR. Taryfa ta spada jeśli auto zwolni poniżej 50 km/h.

Ważnym elementem cennika taksówek w Mediolanie jest stawka kursów na lotniska w Mediolanie. Kurs do Linante, Orio al Serio lub Malpensy ma określoną stawkę minimalną na poziomie 15,40 EUR.

Koszt postoju taksówki w Mediolanie to 33,27 EUR za godzinę w taryfie podstawowej i 49,90 EUR w taryfie podwyższonej.

Ile kosztuje taxi na lotnisko?

mediolan ceny taksówek

Poza minimalną stawką w cenniku taksówek w Mediolanie istnieją sztywno ustalone ceny kursów z i do kilku destynacji. Sztywną cennikową cenę zapłacimy za kursy na trasach na lotniska w Mediolanie.

Przejazd trasy Malpensa Mediolan to koszt 110 EUR. Przejazd Malpensa Fiera Milano to 92 EUR. Przejazd na trasie Malpensa i Linate to 124 EUR. Przejazd na trasie Linate Fiera Milano to koszt 64 EUR. Przejazd z lotniska Malpensa do Varese to koszt 79 EUR, a przejazd na trasie Orio al Serio do Mediolanu to taksówką koszt wynoszący 122 EUR.

Jeśli myśleliście, że w takim przypadku wybór Ubera w Mediolanie będzie tańszy to niestety nie mamy dobrych wiadomości. Kursy Uberem na podanych trasach, dziwnym przypadkiem, kosztują zwykle praktycznie tyle samo co cena ze sztywnego cennika taksówek.

Cennik taksówek w Mediolanie był ostatnim razem nowelizowany latem 2023 roku, pod koniec 2024 roku ceny mogą znów pójść w górę. Patrząc na ceny taksówek w Mediolanie bardziej opłacalne jest korzystanie metra, komunikacji miejskiej lub zakup IO Viaggio na przejazdy między lotniskami.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB