Ile jest lotnisk w Mediolanie? Ile lotnisk ma Mediolan?

Mediolan to najpopularniejsze turystycznie miasto Lombardii we Włoszech. Każdego roku wizytę w Mediolanie planują tysiące polskich turystów. Wiele osób przed podróżą zastanawia się ile jest lotnisk w Mediolanie. Jakie są lotniska w Mediolanie? Na które lotniska koło Mediolanu można bezpośrednio dolecieć z Polski? Sprawdzamy to.

Podróżując do Mediolanu mamy możliwość skorzystania z kilku portów lotniczych.

Port lotniczy Mediolan-Malpensa (MXP)

Położone około 45 kilometrów na północny zachód od centrum miasta, Malpensa obsługuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Jest jednym z największych lotnisk w całych Włoszech. Składa się z dwóch terminali – Terminalu 1 i Terminalu 2, z których Terminal 1 wzniesiony w 1998 roku jest głównym terminalem obsługującym większość lotów. Lotnisko oferuje szeroki wybór połączeń do różnych krajów na całym świecie i jest ważnym węzłem dla linii lotniczych działających na terenie Europy i dalej. Do Mediolanu można dojechać stąd pociągiem Malpensa Express albo rozbudowaną siatką połączeń autobusowych.

Port lotniczy Mediolan-Linate (LIN)

Linate znajduje się zaledwie kilka kilometrów na wschód od centrum Mediolanu, co sprawia, że jest wygodnym lotniskiem dla podróżnych korzystających z połączeń krajowych i krótkodystansowych w Europie.

Ze względu na swoje położenie blisko centrum miasta, Linate jest często wybierany przez podróżnych biznesowych i turystów preferujących szybki dostęp do centrum. Z lotniska do centrum Mediolanu można w kilkanaście minut dojechać linią metra numer 4 lub autobusem bezpośrednio na Piazza Duomo.

Port lotniczy Bergamo-Orio al Serio (BGY)

Pomimo że Bergamo znajduje się około 45 kilometrów na wschód od Mediolanu, lotnisko Orio al Serio znajdujące się zaraz koło Bergamo jest popularnym wyborem dla podróżnych z Polski ze względu na gęstą sieć tanich połączeń lotniczych z wieloma lotniskami w Polsce. Jest to główny port lotniczy obsługujący loty tanich linii lotniczych, a wiele osób wybiera ten port lotniczy jako alternatywę dla Malpensy i Linatego ze względu na niższe ceny biletów i możliwość mieszkania w tańszym Bergamo przy okazji wycieczki do Mediolanu.

Z lotniska Mediolan Bergamo łatwo dojechać autobusem lub pociągiem do Mediolanu. Tutaj więcej na temat dojazdu z Bergamo do Mediolanu.

Podsumowanie: ile jest lotnisk w Mediolanie? Ruch pasażerski obsługują trzy duże lotniska znajdujące się w niewielkiej odległości od Mediolanu. Z Polski wybierając się do Mediolanu najwięcej połączeń znajdziemy oczywiście na lotnisko w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB