Mediolan pogoda czerwiec. Czy jest gorąco? Czy w czerwcu warto lecieć?

Czerwiec, czyli wakacje w Mediolanie mogą zastanawiać czy może już jest gorąco w Mediolanie. Jak wygląda Mediolan, pogoda i czerwiec w ten wakacyjny okres. Czy pada deszcz oraz jakie są temperatury w czerwcu w Mediolanie? Zapraszamy na przewodnik pogodowy!

Temperatury w czerwcu w Mediolanie

Czerwiec w Mediolanie sygnalizuje oficjalne wejście lata, z temperaturami, które zdecydowanie wskazują na tę porę roku. Średnia temperatura w czerwcu w Mediolanie oscyluje w granicach od 22 do nawet 30 stopni Celsjusza. Ta ciepła pogoda sprawia, że jest to doskonały czas na zwiedzanie miasta, gdyż długie i słoneczne dni umożliwiają pełne wykorzystanie atrakcji. W nocy temperatura spada do około 14 stopni pod koniec miesiąca.

Pamiętajcie jednak, że przy bardzo wysokich temperaturach w tak betonowym mieście jakim jest Mediolan, należy się odpowiednio nawadniać, mieć czapkę oraz nasmarować się kremem z filtrem.

Opady i deszcz w czerwcu w Mediolanie

Opady deszczu w czerwcu w Mediolanie są niewielkie, biorąc pod uwagę, że jest to letni miesiąc. Tylko w około 6 dniach w miesiącu można spodziewać się deszczu. Wilgotność również stopniowo się obniża, co sprawia, że dni są mniej duszne i bardziej komfortowe dla większości osób. Parasol nie powinien się Wam raczej przydać.

Pogoda w czerwcu w Mediolanie

Podsumowując, czerwiec w Mediolanie jest miesiącem, który naprawdę oddaje letnią atmosferę miasta. Temperatury sięgają nawet 25 – 30 stopni Celsjusza. Wyraźne ciepło i stosunkowo niewielka ilość opadów czynią go jednym z najbardziej przyjemnych miesięcy do odwiedzenia tego włoskiego miasta. Jednak, jak zawsze, zaleca się przygotowanie na różne warunki pogodowe.

Mediolan w czerwcu, czy warto?

Podsumowując, czy warto lecieć do Mediolanu w czerwcu? Jeśli kochacie wysokie temperatury i nie przeszkadza Wam tłum turystów – jak najbardziej! Dodatkowo to idealny miesiąc by na przykład jechać w Alpy i nad jeziora z Mediolanu. Como czy Maggiore w czerwcu są przepiękne i warte odwiedzenia. Powoli jednak Lombardia i Mediolan zaczyna zapełniać się turystami, ale i to można obejść, na przykład wybierając termin na wakacje w środku tygodnia czy na początku czerwca.

Jeśli szukacie chłodniejszych i mniej tłocznych miesięcy, polecamy Mediolan w maju i Mediolan w kwietniu

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB