Mediolan pogoda lipiec. Jaka temperatura w lipcu?

Mediolan jest jednym z włoskich miast, które można odwiedzać przez cały rok, jest też często wybieranym kierunkiem na wyjazd wakacyjny. Wiele osób, które planują swoje wakacje w Mediolanie w lipcu zastanawia się jaka pogoda. Jaka jest pogoda w Mediolanie w lipcu? Jaka jest temperatura? Czy w lipcu w Mediolanie padają deszcze? Sprawdzamy jak przygotować się na licowy wyjazd do Mediolanu.

Włochy kojarzą się wielu osobom z wysokimi temperaturami w trakcie lata. Mediolan, położony na północy Włoch, zdecydowanie nie należy do miejsc w których pogoda jest dobra przez cały rok. Jak wygląda pogoda w lipcu? Lipiec to w Mediolanie jeden z najcieplejszych miesięcy w roku i pogoda jest dobra.

Temperatura w Mediolanie w lipcu

Jeśli chodzi o temperatury w lipcu to pogoda w Mediolanie jest dobra. Z początkiem lipca można spodziewać się średniej temperatury w granicach 28 stopni Celsjusza, w połowie miesiąca średnia wzrasta do 29 stopni, a w ostatnich dniach lipca średnia temperatura w dzień to 30 stopni Celsjusza. To najwyższa średnia w roku. Końcówka lipca to najgorętszy okres w roku w Mediolanie.

Jaka jest temperatura wieczorami i nocą? Wieczory i noce są względnie ciepłe ale nie upalne. Nocą z początkiem lipca temperatura w Mediolanie to średnio 18 stopni Celsjusza, później nocna temperatura wzrasta do średnio 19 stopni i utrzymuje się taka przez cały lipiec.

Noce i wieczory, mimo upałów w ciągu dnia, pozwalają na nieco wytchnienia dla osób, które źle znoszą wysokie temperatury.

Opady deszczu w lipcu w Mediolanie

Mediolan jest miastem dość deszczowym i w ciągu wielu miesięcy można spodziewać się opadów deszczu. Na szczęście w wakacje w lipcu deszczu w Mediolanie jest najmniej. Średnia opadów w Mediolanie w w ciągu lipca waha się od 58 mm z początkiem miesiąca przez 52 mm w środku lipca i 56 mm pod koniec lipca.

Jeśli chodzi o opady deszczu to jest to najsuchszy miesiąc w roku ale nic nie gwarantuje oczywiście tego, że deszcz się nie pojawi. Deszcze mogą wystąpić. Jeśli chodzi o wilgotność to nie jest to suche miasto. Wilgotność w lipcu to około 32-46%.

Lipiec w Mediolanie to miesiąc z najłagodniejszymi wiatrami. Niewielkie wiatry sprawiają, że odczuwalna temperatura może być nieco wyższa niż to co wskazuje termometr.

Pogoda w Mediolanie w lipcu podsumowanie

Czy warto jechać do Mediolanu w lipcu? Jeśli zależy nam na wysokich temperaturach średnio około 30 stopni i niewielkiej szansie na deszcz to lipiec jest najlepszym miesiącem na wyjazd do Mediolanu.

Warto podkreślić, że większość atrakcji Mediolanu jak katedra wymaga od nas spacerowania po centrum miasta pełnym budynków i dużych placów. W takich warunkach w czasie upalnej pogody warto mieć ze sobą nakrycie głowy i zadbać o nawodnienie Osoby, które nie lubią upałów i źle tolerują wysokie temperatury powinny pomyśleć o wyjeździe do Mediolanu albo w nieco chłodniejszym czerwcu albo w drugiej połowie sierpnia.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB