Jak dojechać z Mediolanu do Bergamo? Jak na lotnisko?

Poruszanie się na trasie z Mediolanu do Bergamo może być kwestią kluczową dla wielu turystów odwiedzających Lombardię. Planującym wycieczkę podpowiadamy jak dojechać z Mediolanu do Bergamo oraz jak dojechać z lotnisk w Mediolanie do Bergamo oraz na lotnisko do Bergamo. Jakie są najlepsze sposoby dojazdu? Ile to kosztuje?

Dojazd z Mediolanu do Bergamo pociągiem

Najprostszym sposobem dojazdu z Mediolanu do Bergamo są pociągi regionalne, którymi można podróżować posiadając bilety IO Viaggio.

Pociągi do Bergamo najlepiej łapać na stacji Milano Centrale w centrum Mediolanu. Przejazd bezpośrednim pociągiem z Mediolanu do Bergamo trwa około 50 minut. Pociągi jadące w stronę Bergamo kursują właściwie co kilkanaście minut.

Ile kosztują bilety? Koszt to od 6 EUR za II klasę po 9,10 EUR za I klasę. Jeśli wsiądziemy w pociąg nieregionalny będzie drożej i nie będzie obowiązywać IO Viaggio.

Dojazd z Mediolanu na lotnisko w Bergamo

Orio al Serio
Bergamo, Orio al Serio, trzecie największe lotnisko we Włoszech

Jeśli przyjeżdżamy na stację kolejową w Bergamo z Mediolanu i chcemy skierować się na lotnisko to wsiadamy w autobus słynnej linii 1. Jeśli chcemy dojechać z Mediolanu na lotnisko w Bergamo bezpośrednio to mamy inną opcję.

Z Milano Centrale na lotnisko Orio al Serio w Bergamo kursują prywatne autobusy trzech różnych przewoźników. Rozkłady są aż najeżone kursami na lotnisko więc na autobus długo nie trzeba czekać. Ile kosztuje autobus z Mediolanu na lotnisko w Bergamo? 10 EUR w jedną stronę lub 12 EUR jeśli lubicie płacić prowizje.

Jak dojechać z lotniska w Mediolanie do Bergamo? W Mediolanie są jeszcze dwa duże lotniska – Malpensa oraz Linate. Jak dojechać z nich do Bergamo? Sposobów jest kilka.

Jak dojechać z lotnisma Malpensa do Bergamo?

Dojazd z lotniska Malpensa możliwy jest auobusami Orioshuttle kosztującymi 20 EUR. To najprostszy sposób dojazdu bezpośrednio z jednego lotniska na drugie. Są też inne możliwości wymagające przesiadek.

Z lotniska Malpensa możemy dojechać autobusem za 10 EUR do Mediolanu do Milano Centrale, a stamtąd pojechać albo autobusem na Orio al Serio albo pociągiem na dworzec w Bergamo. Istnieje kilka innych sposobów wymagających większej liczby przesiadek więc aby nie mieszać nikomu w głowie ich nie podajemy.

Jak dojechać z lotniska Linate do Bergamo?

Dojazd z lotniska Linate na lotnisko Bergamo jest również prosty. Opcji jest kilka. Wsiadamy w autobus 144 odsługiwany przez Autostradale w kierunku Piazza Luigi di Savoia w Mediolanie gdzie wsiadamy w autobus jadący na lotnisko w Bergamo obsługiwany przez Flibco, Orioshuttle lub Terravision.

Druga opcja to przejazd metrem. Wsiadamy w metro linii 4 kursujące co 3 minuty w stronę przystanku San Babila, wsiadamy w metro linii 1 i jedziemy na Milano Centrale lub też wsiadamy w autobus 92 lub 91 do MIlano Centrale lub urządzamy sobie krótki 15 minut spacer. Z Milano Centrale wsiadamy w autobus na lotnisko do Bergamo.

A jak dojechać z Linate do centrum Bergamo? Tak samo tylko zamiast autobusu na lotnisko z Milano Centrale wybieramy wspomniane już wcześniej pociągi na dworzec kolejowy w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB