Czy we Włoszech jest Biedronka? Czy jest Lidl?

Lidl i Biedronka są jednymi z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce. Wiele osób przyzwyczajonych do tanich dyskontowych zakupów szuka takich samych sklepów na urlopie we Włoszech. Czy we Włoszech są sklepy Biedronka? Czy we Włoszech są sklepy Lidl?

Biedronka to duża sieć handlowa wywodząca się z położonej na zachodzie Europy Portugalii. Lidl to zaś zakupowy potentat z Niemiec. Czy obydwie z tych sieci handlowych posiadają swoje placówki we Włoszech?

Jeśli planujemy na przykład pójść do sklepu na zakupy w Bergamo to będziemy mogli skorzystać ze sklepów jednej z wymienionych tu sieci tanich dyskontów i nie mowa tu o Biedronce należącej do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins, a o Lidlu.

Z dwóch popularnych sieci dyskontowych we Włoszech działają sklepy Lidl. Pierwsze sklepy Lidla zostały otwarte we Włoszech znacznie wcześniej niż w Polsce bowiem już w 1992 roku. Obecnie sieć posiada tam w granicach 730 placówek co stanowi liczbę mniejszą niż liczba Lidlów w Polsce. We Włoszech istnieje większa konkurencja ze strony rodzimych sieci dyskontów takich jak Eurospin oraz sklepów Penny Market. Na włoskim rynku obecna jest też sieć Aldi.

We Włoszech istnieją też inne duże sieci sklepów ale są to sklepy klasy wyższej od dyskontów. Wśród sieci posiadających dużo placówek można wymienić m.in. Carrefoura, Ipera, czy sklepy Coop, które nie mają jednak nic wspólnego z marketami Coop znanymi z rynku Norweskiego czy Szwajcarskiego.

Podsumowanie: czy we Włoszech jest Biedronka i Lidl? Spośród tych dwóch znanych w Polsce sieci tanich dyskontów na rynku włoskim obecne są sklepy Lidla. Portugalska Biedronka nie działa we Włoszech. Ze znanych międzynarodowych sieci dyskontowych we Włoszech można wymienić również sklepy Aldi.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB