Strajk we Włoszech 6 maja 2024. Godziny strajku i utrudnienia

6 maja 2024 roku we Włoszech planowany jest ogólnokrajowy strajk pracowników transportu publicznego. Jakie są godziny strajku komunikacji miejskiej 6 maja? Czy pociągi i autobusy pojadą? Co z autobusami z lotniska? Czy strajk dotyczy metra? Oto szczegóły strajku we Włoszech 6 maja 2024.

Związki zawodowe zafundowały mieszkańcom Włoch „ciekawy” początek maja. Na poniedziałek 6 maja 2024 roku strajk zapowiedziały związki zawodowe Usb, Cobas Lavoro Privato, AdL, SGB oraz Cub Trasporti. Strajk dotyczy pracowników transportu publicznego i przystąpią do niego pracownicy komunikacji miejskiej w różnych miastach i częściach kraju.

Udział w paraliżu zapowiedziała już komunikacja miejska w Rzymie, w Turynie, Neapolu oraz w Mediolanie.

Związki zawodowe zapowiadają, że strajk to strajk całodzienny, a utrudnienia w komunikacji mają pojawiać się pomiędzy 8:30 i 17:00 oraz od 20:00 do końca zmiany. Strajk wypada w dzień powszedni więc tego dnia będą utrzymane tak zwane połączenia gwarantowane w przeciwieństwie do wypadającego 2 dni wcześniej strajku na kolei. Usługi gwarantowane to kursy od początku zmiany do godziny 8:29 oraz w godzinach od 17:00 do 19:59.

Oczywiście w każdym mieście godziny strajku komunikacji miejskiej mogą być inne. Można jednak założyć, że jeśli mamy zamiar poruszać się komunikacją miejską poza godzinami porannego i popołudniowego szczytu to będziemy mieć z tym problemy.

Warto pamiętać, że w niektórych miastach ważne autobusy mogą kursować nawet w czasie strajku. Tak jest na przykład ze słynnym autobusem linii 1 w Bergamo, który kursuje nawet w godzinach strajku ale z mniejszą częstotliwością. Oczywiście nie ma gwarancji, że tak będzie. Strajkować mogą kolejki linowe jak na przykład ta w Como czy w Bergamo.

Godziny strajku w każdym mieście, czy to Rzymie, Bergamo, Turynie, Mediolanie czy Palermo lub Katanii, mogą być inne, a w niektórych miastach może go nie być wcale. W Mediolanie strajk 6 maja planowany jest od 8:45 do 15:00 i od 18:00 do końca zmiany. W Rzymie od 8:30 do 17:00 i od 20:00 do końca zmiany.

Trzeba śledzić komunikaty spółek zajmujących się komunikacją miejską w danym mieście ponieważ w oficjalnych komunikatach zawsze podane są informacje dotyczące godzin, utrudnień i autobusów które będą kursować.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB