Strajk we Włoszech 4 i 5 maja 2024. Jakie godziny?

Strajki we Włoszech nie są niczym nowym o czym już pisaliśmy w artykule z planem strajków w maju 2024 roku. Teraz pora na bardziej szczegółowe informacje. Na 4 i 5 maja 2024 zapowiedziany jest strajk pracowników kolei we Włoszech. Czego można się spodziewać?

Związki zawodowe zafundowały mieszkańcom Włoch „ciekawy” początek maja w postaci serii paraliżu środków komunikacji publicznej. We Włoszech na weekend 4 i 5 maja 2024 roku szykuje się kolejny strajk tym razem pracowników kolei. Ogólnokrajowy strajk zapowiadają Trenord oraz FS Group,a także Trenitalia Tper i Trenitalia. Jakie są godziny strajku?

Strajk planowany jest od 21:00 w sobotę 4 maja 2024 do 20:59 w niedzielę 5 maja 2024 roku. Strajk w weekend oznacza, że paraliż kraju będzie zdecydowanie mniejszy niż w dzień roboczy ale oznacza też, że w czasie strajku nie będą utrzymywane tak zwane połączenia gwarantowane.

Strajk może mieć znaczny wpływ na funkcjonowanie pociągów. Niektóre połączenia mogą być ograniczone, a niektóre całkowicie odwołane. Jeśli planujemy tego dnia przejazd pociągiem to lepiej zmienić swoje plany i wybrać transport kołowy.

Przedstawiciele Trenitalia w oficjalnym komunikacie dodają, że osoby które posiadają zakupione bilety na pociągi, które nie pojadą mogą ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów w kasach biletowych. Uruchomiono też specjalną infolinię pod numerem 800 89 20 21 ale jeśli nie mówicie po włosku to na wiele się ona nie zda.

Strajk 4 i 5 maja nie ma dotyczyć pracowników transportu publicznego czy metra, nie ma się jednak z czego cieszyć bowiem strajk pracowników komunikacji miejskiej szykuje się już za moment.

Kolejny duży strajk we Włoszech planowany jest dwa dni później i tym razem będą strajkować przedstawiciele komunikacji miejskiej w największych miastach we Włoszech w tym w Mediolanie, Neapolu i w Rzymie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB