Czy we Włoszech potrzebny jest adapter? Przejściówka?

Wiele osób wyjeżdżających do Lombardii i innych regionów we Włoszech stawia sobie pytanie czy do Włoch potrzebny jest adapter. Czy we Włoszech potrzebna jest przejściówka do kontaktu? Czy polskie wtyczki pasują do gniazdka we Włoszech?

Czy jadąc do Włoch trzeba mieć przejściówkę? Generalnie we Włoszech gniazdka są inne niż w Polsce. W kontaktach płynie prąd 220 V 50 Hz taki sam jak u nas ale w kraju używa się różnych typów gniazdek w różnych regionach kraju. Owszem znajdziemy we Włoszech gniazdka typu C lub F ale istnieją też gniazdka w standardzie L wyposażone w trzy piny w jednym rzędzie. Co to oznacza dla osób jadących z Polski. Czy potrzebny jest adapter znany jako przejściówka do kontaktu?

Jeśli chcemy ładować proste urządzenia takie jak ładowarka telefoniczna czy tablet, które posiadają wtyczki bez uziemienia to wówczas przejściówka nie będzie nam potrzebna. Standard włoskich wtyczek umożliwi nam podłączenie do kontaktu na przykład wąskiej ładowarki. Problemy zaczynają się w przypadku urządzeń takich jak suszarka do włosów czy laptop, które posiadają wtyczki z uziemieniem.

Zabierając ze sobą „cięższe” sprzęty takie jak laptop, suszarka, żelazko z Polski czy inne urządzenie z większą wtyczką z uziemieniem może, chociaż nie musi, okazać się że potrzebna będzie przejściówka.

Dobre hotele czy apartamenty albo wyposażone są w gniazdka do których nie będzie potrzebna przejściówka albo posiadają stosowne adaptery do dyspozycji gości. Przejściówka będzie nam potrzebna przede wszystkim w starym budownictwie niższego standardu. Czy musimy ją wziąć z Polski?

Niekoniecznie, przejściówki do kontaktów są we Włoszech łatwo dostępne praktycznie w każdym dużym sklepie, kosztują po parę euro.

Podsumowanie: czy do Włoch potrzebna jest przejściówka? Do wtyczek bez uziemienia – nie
. Wtyczki urządzeń takich jak laptop czy żelazko mogą nie pasować do niektórych włoskich gniazdek elektrycznych i wówczas przejściówka może okazać się potrzebna.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB