Mediolan pogoda wrzesień. Jaka temperatura we wrześniu?

Wrzesień dla wielu turystów jest miesiącem w którym wyruszają w podróż by skorzystać z nieco niższych cen i mniejszych tłumów. Podobnie jest w przypadku wyjazdów do Mediolanu ale czy pogoda w Mediolanie we wrześniu jest dobra? Czy warto jechać do Mediolanu we wrześniu jeśli bierzemy pod uwagę temperaturę? Jaka jest pogoda? Czy pada deszcz w Mediolanie? Podpowiadamy.

Wrzesień w Mediolanie jest miesiącem w którym możemy zaobserwować już wyraźne spadki temperatury. Pogoda jest gorsza niż w poprzednich miesiącach wakacyjnych takich jak lipiec i sierpień. Jakie są temperatury?

Temperatura w Mediolanie we wrześniu

Z początkiem września możemy spodziewać się w Mediolanie średnich temperatury na poziomie 27 stopni Celsjusza. Z każdym kolejnym tygodniem średnia spada. W trzecim tygodniu września temperatura to średnio już tylko 23 stopnie, a pod koniec miesiąca średnia to 22 stopnie. We wrześniu zdarzają się dni z temperaturami wyższymi od średniej ale upałów powyżej 30 stopni raczej nie ma co się zbytnio spodziewać.

Jeśli chodzi o temperatury nocą w Mediolanie we wrześniu to sprawa ma się również podobnie. Spadek jest odczuwalny. Na początku września średnia temperatura w nocy to 17 stopni Celsjusza ale szybko spada. Pod koniec września średnia w nocy to już tylko 13 stopni więc odwiedzając Mediolan pod koniec września trzeba już pomyśleć o ubraniach z długim rękawem na wieczory i noce.

Opady i inne warunki pogodowe

Wrzesień to miesiąc w którym pogoda psuje się w Mediolanie dość wyraźnie. Pod koniec września są już duże szanse na to, że dni będą pochmurne. We wrześniu rośnie też liczba opadów. O ile z początkiem miesiąca średnia miesięczna to 70 mm opadów to pod koniec września średnia wynosi już 89 mm deszczu.

Dni we wrześniu stają się już krótsze, wieczory chłodniejsze. W porównaniu do letnich miesięcy wzmaga się też wiatr ale wciąż nie jest silny. Średnia prędkość wiatru w Mediolanie we wrześniu nie przekracza 7.1 km/h.

Czy warto jechać do Mediolanu we wrześniu?

Jeśli decydującym względem ma być pogoda to wyjazd do Mediolanu we wrześniu jest dobrym pomysłem jedynie w pierwszej połowie miesiąca. Druga połowa września to już gorsza pogoda, krótsze dni, chłodne wieczory i noce, a także coraz większa szansa na opady atmosferyczne.

Wrzesień nadaje się dla osób, które chcą uniknąć tłumów które w Mediolanie pojawiają się w miesiącach wakacyjnych jednak warto pamiętać, że wciąż turystów jest sporo.

Jeśli zależy nam na dobrej pogodzie wyjazd do Mediolanu lepiej planować w okresie od czerwca to sierpnia.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB