Ile kosztuje kawa w Mediolanie? Ceny kawy w 2024 roku

Włochy nieodłącznie kojarzą się z kawą dlatego wiele osób planujących wyjazd do Mediolanu, który nie należy do najtańszych miast, zastanawia się ile kosztuje kawa w Mediolanie. Ile kosztuje kawa w kawiarni w Mediolanie? Jaka jest cena w kawiarni w Mediolanie?

Wiele osób wie, że Mediolan nie należy do najtańszych miast we Włoszech zwłaszcza jeśli chcemy pójść na kawę do popularnej i dobrze położonej kawiarni w centrum miasta. Ile trzeba zapłacić za kawę w najpopularniejszych kawiarenkach w Mediolanie?

Oczywiście najsłynniejsze kawiarnie w Mediolanie to Motta Milano. W Motta Milano za espresso płacimy 5 EUR, a cappuccino to koszt 6 EUR. Podobne ceny czekają na nas w menu Pasticceria Cova przy Monte Napoleone. Tu za espresso płacimy 5 EUR, każda inna kawa to koszt 6 EUR, z tym że cappuccino to koszt 7 EUR.

W kawiarence Caffè Fernanda za espresso przy barze płacimy 1,20 EUR, przy stoliku 2,40 EUR, najdroższe kawy kosztują poniżej 3 EUR przy barze i 4 EUR przy stoliku.

W kawiarni Fashion Cafe za espresso płacimy 3 EUR, cappuccino to koszt 4,5 EUR, a za latte macchiato trzeba zapłacić 5 EUR. W kawiarni Emporio Armani Caffe w Mediolanie za kawę espresso płacimy 5 EUR, dopio za 5 EUR, a pozostałe kawy w cenie 6 EUR.

W słynnym Lu Bar za espresso płacimy 2,50 EUR, macchiato to koszt 3 EUR, a najdroższa kawa to latte di mandoria za 6 EUR. W The Manzoni za espresso płacimy 3 EUR, za cappuccino 5 EUR.

W słynnym Bar Luce by Prada przy którego projekcie pracował słynny Wes Anderson najtańsza kawa kosztuje zaledwie nieco ponad 1 EUR. W PAN Milano za espresso płacimy 1,20 EUR, a najdroższa kawa to mrożona latte za 3 EUR.

Podsumowanie: ile kosztuje kawa w Mediolanie? Ogólnie kawa w kawiarniach czy restauracjach w Mediolanie jest nieznacznie droższa niż w Bergamo. Oczywiście da się tu znaleźć lokale serwujące kawę za niewiele ponad 1 EUR. Im mniej znana i gorzej położona kawiarnia tym taniej, podobnie jak w przypadku ceny Aperola w Mediolanie.

Cena w popularnych lokalach średniej klasy to około 2-3 EUR za filiżankę, a w najbardziej znanych i popularnych lokalizacjach za espresso przyjdzie zapłacić nawet 5 EUR. Ceny z cenników pochodzą z 2024 roku.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB