Ile się jedzie z Bergamo na lotnisko? Czas dojazdu

Będąc w podróży nasz kalendarz czasem bywa napięty. Planując podróż po Lombardii z wylotem z lotniska w Bergamo wiele osób zastanawia się ile się jedzie z Bergamo na lotnisko. Ile trwa dojazd? Ile czasu nam potrzeba by nie spóźnić się na samolot z lotniska w Bergamo?

Bergamo to miasto będące dobrym punktem przesiadkowym i bazą wypadową, a lotnisko w Bergamo to port lotniczy z którego łatwo dolecieć zarówno w różne zakątki Włoch jak i do wielu miast w Polsce.

Pytanie o to ile z centrum Bergamo jedzie się na lotnisko stawia sobie wielu Polaków. Dojazd z lotniska Bergamo do centrum albo z dworca kolejowego w Bergamo na lotnisko jest łatwy ale ile trwa?

Przejazd z położonego na Górnym Mieście Largo Colle Aperto samochodem to około 15-20 minut bez korków i do 35 minut w korkach. Przejazd autobusem trwa nieco dłużej. Słynnym autobusem linii 1 z Largo Colle Aperto dojedziemy na lotnisko w około 35-40 minut w godzinach szczytu i około 30 minut poza szczytem.

Samochodem z tego miejsca polecamy pojechać na północ i objechać miasto przez drogę SS470 zamiast przejazdu po serpentynach Viale Delle Mura.

Jadąc z centralnego punktu w Bergamo czyli z okolic Porta Nuova samochodem na lotnisko dojedziemy w około 10 minut poza szczytem i około 18 minut w szczycie. Autobusem czas to około 15-20 minut w szczycie i około 15 minut poza szczytem.

Ile trwa dojazd z dworca w Bergamo na lotnisko? Jeszcze mniej. Samochodem poza szczytem dojedziemy w około 15 minut, w szczycie podróż zajmie około 20 minut. Czas jazdy autobusem, ze względu na to że na trasie jest już dosłownie tylko kilka przystanków, jest podobny.

Ze względu na to, że na lotnisku w Bergamo można utknąć w kolejce do bramek mimo tego, że dojazd z centrum Bergamo jest szybki lepiej dotrzeć z dużym marginesem czasowym. Jeśli czasu brakuje to warto zastanowić się nad zakupem Fast Track na lotnisku w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB