Kiedy są wyprzedaże w Mediolanie? Kiedy w Lombardii 2024

Mediolan pełen jest butików mainstreamowych marek premium oraz butików naprawdę luksusowych dlatego od wielu lat przyciąga osoby chcące wybrać się na zakupy w luksusowych sklepach. Mediolan popularny jest w okresie wyprzedaży, które organizowane są tu dwa razy w roku. Kiedy są wyprzedaże w 2024 roku w Mediolanie? Jaka jest data?

Oczywiście warto pamiętać, że marki naprawdę luksusowe jak Hermes czy Loro Piana mogą nigdy nie organizować wyprzedaży by nie rozwadniać marki o tyle już firmy bardziej mainstreamowe jak Gucci czy tańsze brandy luksusowe jak Michael Kors wyprzedaże urządzają, a jeśli na wyprzedaż to do Mediolanu. Kiedy?

W Mediolanie wyróżnić można dwa główne sezony wyprzedaży: sezon wyprzedaży zimowych oraz sezon wyprzedaży letnich. Kiedy są zimowe wyprzedaże?

Sezon zimowych wyprzedaży w Mediolanie rusza niedługo po Nowym Roku zwykle w pierwszy weekend stycznia. Można przyjąć, że data wyprzedaży rozpoczyna się w pierwszy piątek stycznia danego roku. Sezon zimowych wyprzedaży w Mediolanie trwa do początku marca, najczęściej do pierwszej niedzieli miesiąca.

Kiedy rozpoczynają się letnie wyprzedaże w Mediolanie i Lombardii? Sezon letnich wyprzedaży w 2024 roku w Mediolanie ma rozpocząć się w pierwszą sobotę lipca. Letnie wyprzedaże w Mediolanie trwają również przez 60 dni. W 2024 roku mają zakończyć się oficjalnie 3 września.

Miejscem chętnie odwiedzanym w czasie wyprzedaży w Mediolanie jest tak zwany Quadrilatero della Moda czyli okolica w centrum Mediolanu od Porta Nuova ograniczona via Montenapoleone, via Manzoni, via della Spiga i Corso Venezia gdzie znajdziemy butiki od tańszych marek jak Calvin Klein czy Tom Ford aż po butiki Fendi czy Prady. Wiele osób wybiera się też oczywiście do słynnej Galleria Vittorio Emanuele II.

Mediolan majówka pogoda

Warto jednak podkreślić, że wyprzedaże w Lombardii i Mediolanie obejmują nie tylko sklepy z ubraniami i nie tylko wybrane sklepy designerskie ale również na przykład sprzęty AGD.

Do wyprzedaży mogą też dołączyć outlety, które są też miejscem dla osób, które nie mają możliwości przyjechania do Mediolanu w okresie letnich i zimowych wyprzedaży. Zawsze można wybrać się na zakupy do gigantycznych outletów znajdujących się koło Mediolanu. Wśród najpopularniejszych wymienić można Designer Outlet Serravalle w którym znajdują się outlety takich marek luksusowych jak YSL, Balmain, Burberry, Gucci czy Celine, a także nieco tańsze sklepy jak Guess czy Calvin Klein.

Podsumowanie: kiedy są wyprzedaże w Mediolanie? Okres wyprzedaży przypada na zimę (Saldi Invernali) oraz na lato (Saldi Estivi). Wyprzedaże w 2024 roku w Mediolanie i Lombardii letnie wyprzedaże odbędą się od lipca do pierwszych dni września.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB