Czy w Bergamo są palmy? Czy rosną palmy w Bergamo?

Wyjazdy do Włoch wielu turystom kojarzą się z pełnią słońca, wysokimi temperaturami, kąpielami w morzu czy też z wypoczynkiem pod palmami. Wiele osób, które nie odwiedziły jeszcze Bergamo w północnych Włoszech zastanawia się czy w Bergamo są palmy. Czy rosną palmy w Bergamo?

Bergamo, podobnie jak cała Lombardia, ma klimat umiarkowany. Lata nie są tu przesadnie upalne, a średnia temperatura w najgorętszym miesiącu w Bergamo wynosi zaledwie 29 stopnie Celsjusza. Sezon zimowy przynosi dosyć chłodne temperatury, w tym nawet temperatury spadające poniżej zera.

Bergamo, leżące na północy Włoch, nie leży nad morzem i nie jest też naturalnym środowiskiem dla palmy, która zazwyczaj kojarzy się z cieplejszymi klimatami. Nie znaczy to jednak, że w Bergamo nie spotkamy palm. Spotkamy tu zarówno palmy jak i – na przykład jadąc z lotniska – gaje oliwne.

Nie istnieją gatunki palm endemicznych dla Bergamo ale już od wielu lat w Bergamo uprawia się wyselekcjonowane gatunki odporne na mrozy. Mieszkańcy hodują je nie tylko w doniczkach ale także w przydomowych ogrodach. W Bergamo spotkamy gatunki palm, które wytrzymują temperatury sięgające -5 stopni Celsjusza.

Uprawiając gatunki palm tego typu w Bergamo i okolicy warto pamiętać, że w okresie spadku temperatur trzeba zadbać o drzewka owijając je lub stosując specjalne kaptury ochronne, rzadko bo rzadko ale czasem w Bergamo pada śnieg. Palmy w Bergamo spotkamy na przykład w ogrodach willi ciągnących się wzdłuż via S. Vigilio.

Podsumowanie: czy w Bergamo są palmy? Wśród roślinności w Bergamo palmy nie są najczęściej spotykanymi gatunkami drzew ale wyselekcjonowane gatunki mrozoodpornych palm można spotkać zarówno w Bergamo jak i w całych północnych Włoszech.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB