Ile kosztuje wstęp do Wenecji? Cena biletu 2024

Wenecja od wielu lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. By zaradzić napływowi turystów, lub też jak kto woli dodatkowo na nich zarobić, władze Wenecji zdecydowały się na wprowadzenie biletów wstępu od 2024 roku. Ile kosztuje wstęp do Wenecji? Ile kosztuje wejście do Wenecji? Jaki jest cennik wstępu do Wenecji? Kiedy trzeba zapłacić za bilet wstępu do Wenecji? Jaki jest cennik? Sprawdzamy te informacje.

Od 2024 roku władze Wenecji zdecydowały się na wprowadzenie biletów wstępu do Wenecji. Kiedy trzeba płacić za wstęp do Wenecji? Na szczęście wstęp do Wenecji płatny jest tylko w niektórych dniach w roku i w wybranych godzinach.

Na początek odpowiedzmy jednak na najważniejsze pytanie. Jaki jest cennik wstępu do Wenecji? Cena biletu za wejście do Wenecji w 2024 roku została ustalona na poziomie 5 EUR. Kto nie musi płacić za wstęp?

Za wejście do Wenecji nie muszą płacić mieszkańcy miasta oraz pracownicy działających tu biznesów, a także studenci. Turyści będą musieli płacić ale tylko w wybrane dni. W które?


Kiedy wstęp do Wenecji jest płatny?

Kalendarz dni płatnych wstępu do Wenecji w 2024 roku
Kalendarz dni płatnych wstępu do Wenecji w 2024 roku

Płatny wstęp do Wenecji w 2024 roku będzie obowiązywać:

Kwiecień: dni 25, 26, 27, 28, 29 i 30 kwietnia.

Maj: dni 1, 2, 3, 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25 i 26 maja,

Czerwiec: w dniach 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29 i 30 czerwca,

Lipiec: a także w lipcu w dniach 6 i 7 oraz 13 i 14 lipca w godzinach od 8:30 do 16:00. Przed 8:30 i po 16:00 wstęp do Wenecji nadal będzie bezpłatny.


Jak wejść do Wenecji z biletem?

Wiadomo już, że bilet wstępu do Wenecji trzeba będzie wykupić na specjalnie przygotowanej ku temu stronie internetowej. Po opłaceniu otrzymamy QR kod, który w dniu wizyty trzeba będzie pokazać na bramkach w Wenecji. W razie braku dowodu opłaty za wstęp do Wenecji przyłapani na tym turyści będą otrzymywać mandat w wysokości 50 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB