Bergamowski przekręt. Policja ostrzega Polaków!

Dzięki tanim lotom do Bergamo z Polski większość turystów wybierających się do miasta z naszego kraju wykorzystuje ku temu samolot ale są też tacy, którzy przybywają do Bergamo samochodem lub też wynajmują auto na miejscu. To właśnie ich ostrzega policja w Bergamo. Na ulicach miasta pojawił się nowy bergamowski przekręt. Jak nie dać się oszukać w Bergamo?

Na ulicach Bergamo pojawił się nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy wprowadzający w błąd zarówno turystów z Polski jak i mieszkańców miasta. Policja informuje, że za wycieraczki aut zaparkowanych w Bergamo wtykane są fałszywe zawiadomienia o naruszeniu przepisów ruchu drogowego zmuszające kierowców do dokonania płatności na konta złoczyńców.

Za szybami zaparkowanych samochodów pojawiają się fałszywe zawiadomienia z kodem QR, którego zeskanowanie może prowadzić do wyłudzenia danych osobowych, danych karty kredytowej czy wniesienia opłaty na konto złodziei.

Policja w Bergamo informuje, by nie dokonywać płatności i nie wprowadzać żadnych danych osobistych. Informacje o próbach wyłudzenia należy zgłosić na posterunek policji pod adresem Via Francesco Coghetti 10 lub zgłosić telefonicznie pod numerem 035.399559, a następnie w centralce wybrać numer 1.

Tutaj podpowiadamy czy w Bergamo jest bezpiecznie i na co uważać w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB