Jak długo się leci do Mediolanu? Czas lotu

Planując podróż do Mediolanu, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak długo leci się do tej pięknej włoskiej metropolii. Ile trwa lot z Mediolanu z Polski? Ile z Polski leci się do Mediolanu? Podajemy czas przelotów.

Dla podróżnych decydujących się na podróż samolotem, czas lotu do Mediolanu będzie zależał od lokalizacji wylotu oraz ewentualnych przesiadek. Z Polskich lotnisk do Mediolanu latamy raczej bezpośrednio.

Mediolan dysponuje kilkoma międzynarodowymi lotniskami Malpensa (MXP) i Linate (LIN) chociaż najczęściej lata się w praktyce do Bergamo na lotnisko Orio al Serio (BGY). Lotniska te są położone od siebie względnie niedaleko więc różnica w czasie lotu z Polski jest kosmetyczna.

Z lotniska Malpensa (i na lotnisko Malpensa) w Mediolanie polecimy w Polsce do Krakowa gdzie czas lotu to rozkładowo 1h 55 minut oraz do Warszawy linią lotniczą LOT co potrwa rozkładowo 2 godziny 10 minut.

Na najbardziej popularne lotnisko Mediolan Bergamo (z którego dowiezie nas autobus do Mediolanu) czas lotu z Polski z Katowic to rozkładowo 1h 45 minut, z Krakowa to rozkładowo 1h 50 minut, z Wrocławia rozkładowy czas lotu to 1h 40 minut, z Lublina 2h 5 minut, z Łodzi rozkładowo lecimy również 2h 5 minut, z Lotniska Chopina oraz z Modlina 2h 5 minut oraz z Gdańska, a z Poznania rozkładowy czas lotu to 1h 50 minut. W praktyce lecąc tanimi liniami lotniczymi można spodziewać się, że lot będzie nieznacznie krótszy.

Na lotnisko Linate w Mediolanie obecnie nie jest wykonywane żadne bezpośrednie połączenie z Polski.

Podsumowanie: ile się leci do Mediolanu? Ile trwa lot do Mediolanu? Niezależnie które lotnisko wybierzemy i jakiego przewoźnika trzeba zakładać, że bezpośredni lot z Polski do Mediolanu będzie trwać w granicach 2 godzin. Czasem jest to nieznacznie więcej, a częściej jest to nieznacznie mniej.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB