Ile kosztuje pociąg z Bergamo do Mediolanu? Cena biletu

Wielu podróżnych wybierających się do Mediolanu ląduje w rzeczywistości na lotnisku położonym w Bergamo i następnie jedzie do Mediolanu pociągiem. W przypadku tak opracowanej podróży często pojawia się pytanie: ile kosztuje pociąg z Bergamo do Mediolanu. Jaka jest cena biletu?

Dojazd z Bergamo do Mediolanu pociągiem jest w II klasie, jeśli nie liczymy dojazdu z lotniska w Bergamo na dworzec autobusem 1, nieznacznie tańszy od ceny bezpośredniego autobusu z lotniska w Bergamo do Mediolanu.

Ile kosztuje pociąg z Bergamo do Mediolanu?

Jeśli decydujemy się na podróż pociągiem II klasy z Bergamo do Mediolanu na stację Milano Centrale podróż będzie kosztować nas w tym sezonie turystycznym 6 EUR za bilet na klasę II lub 9,10 EUR za bilet klasę pierwszą.

Polecamy wybrać pociągi jadące bez przesiadek do Milano Centrale. Przejazd takim pociągiem według rozkładu to 48 minut. Jeśli wybierzemy pociągi Frecciarossa to przejazd będzie kosztować od 10,90 EUR ale za to potrwa zaledwie 42 minuty. Niestety, pociągi te nie jeżdżą często i nie zawsze uda się kupić na nie bilety więc najczęściej konieczna jest podróż pociągiem regionalnym.

Pociągi regionalne kursują mniej więcej co godzinę, a więc rzadziej niż autobus z lotniska do Mediolanu.

Warto pamiętać, że jeśli posiadamy bilety IO Viaggio to przejazd regionalnymi środkami komunikacji z Bergamo do Mediolanu będzie zawarty już w tym bilecie co w takiej sytuacji sprawia, że mimo większego skomplikowania opłacalność takiego przejazdu jest większa.

Podsumowanie: ile kosztuje pociąg z Bergamo do Mediolanu? Ile kosztuje pociąg z Mediolanu do Bergamo? Koszt przejazdu II klasą to 6 EUR, a pierwsza klasa to koszt 9,10 EUR. Pociągi Frecciarossa kosztują zaś od 10,90 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB