Brescia metro i komunikacja miejska. Ceny i bilety

Brescia nie jest tak popularna jak Mediolan i Bergamo ale również jest urokliwą miejscowością, którą warto odwiedzić. Wielu podróżnych zastanawia się ile kosztuje komunikacja miejska w Brescii. Ile kosztuje metro w Brescii? Jaki jest cennik biletów komunikacji miejskiej? Sprawdzamy najważniejsze informacje oraz to, gdzie kupić bilety.

Brescia
Brescia, położona u podnóża Alp, to drugie co do wielkości miasto w Lombardii i czwarte na północnym zachodzie Włoch. Obszar archeologiczny rzymskiego forum oraz kompleks klasztorny San Salvatore-Santa Giulia zostały wpisane na listę dziedzictwa UNESCO jako część Longobardowie we Włoszech. Ośrodki władzy, 568 – 774 n.e.

 

Komunikacja miejska w Brescii

Sieć transportu publicznego w Brescii obejmuje miasto oraz 14 gmin sąsiadujących z miastem. Na komunikację miejską w Brescii składają się autobusy oraz druga najkrótsza we Włoszech linia metra.

Mapa komunikacji miejskiej podzielona jest na dwie strefy taryfowe. Strefa 1 to gmina Brescia oraz linia metra, a strefa 2 to wszystkie gminy ościenne. Istnieją bilety na strefę 1, strefę 2 oraz bilety na obydwie strefy.

Metro w Brescii działa od godziny 5:00 do północy, a w soboty w godzinach od 5:00 do 1 w nocy (jeśli sobota wypada na święto państwowe to do 0:00). Przejechanie całej trasy metra to około 30 minut. System ma 13,7 kilometra i składa się aż z 17 przystanków. Pociągi metra w Brescii rozpędzają się nawet do 80 km/h.

Metro i autobusy ceny biletów

Zarówno na autobusy jak i na metro w Brescia obowiązuje ten sam rodzaj biletów, na gminy ościenne konieczne jest posiadanie biletu na strefę 2 lub strefowego 1+2. Jakie są ceny?

Podstawowy bilet 90 minutowy na strefę I lub na strefę II w Brescii to koszt 1,70 EUR. Bilet na 100 minut to bilet na obydwie strefy i kosztuje on 2,20 EUR.

Bilet dzienny czyli bilet 24h to koszt 3,80 EUR na strefę I oraz 5 EUR na strefy 1+2. Bilet tygodniowy to 14 EUR na strefę 1, 14 eur na strefę 2 lub 18 EUR na strefy 1+2.

Gdzie kupić bilety? Bilety można kupić w aplikacji Brescia App, aplikacji DropTicket, MooneyGo, w punktach informacji turystycznej, automatach biletowych, stacjach metra, autoryzowanych punkach sprzedaży. Bilety można kupić także w autobusach ale wówczas są droższe i kosztują 2,50. Płatność gotówką.

Oczywiście jest to miasto w Lombardii więc możemy tu podróżować posiadając bilet IO Viaggio.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB