Jak poruszać się po Mediolanie? Porady

Wiele osób planujących podróż do Mediolanu stawia sobie pytanie: jak poruszać się po Mediolanie. Czy Mediolan można zwiedzać piechotą? Jak najlepiej i najwygodniej poruszać się po Mediolanie? Podpowiadamy.

Przed wyjazdem do Mediolanu wiele osób stawia sobie pytanie: jak poruszać się po Mediolanie. Jeśli przylatujemy do Włoch z Polski w większości przypadków lądujemy na lotnisku o nazwie Mediolan Bergamo, które w rzeczywistości znajduje się nie w Mediolanie, a pod Bergamo.

Z Bergamo do Mediolanu najlepiej dojechać autobusem z lotniska do centrum miasta. Z pozostałych lotnisk koło Mediolanu dojazd do centrum środkami transportu zbiorowego również jest łatwy. Jak poruszać się później?

Mediolan to dość duże miasto o powierzchni 181,8 kilometra kwadratowego ale wartym odnotowania jest to, że największe i najpopularniejsza trakcje takie jak katedra, teatr la Scala, Castello Sforzesco czy nawet Basilica di Sant Ambrogio położone są w centrum miasta i jeśli chcemy to po samym centrum Mediolanu możemy z powodzeniem poruszać się piechotą.

Przejście spacerem od katedry do Zamku Sforzów zajmie nam około 15 minut. Od katedry do bazyliki Sant Ambrogio spacer potrwa około 20 minut.

Przejazd w dalsze części miasta

Mediolan czy Bergamo

Jeśli chcemy przejechać się na przykład by zobaczyć stadion San Siro albo wybrać się do Monzy czy na zwiedzanie Muzeum Alfa Romeo w Rho to z powodzeniem możemy skorzystać z komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska w Mediolanie składa się z linii metra, a także innych form transportu i możemy korzystać z niej posiadając bilety IO Viaggio. Również po okolicy można dość wygodnie poruszać się lokalnymi pociągami czy autobusami.

Taksówki i Uber w Mediolanie są dość drogie. Poruszanie się samochodem również nie należy do prostych z powodu ogromnej „strefy czystego transportu”, płatnego wjazdu do centrum miasta oraz przez likwidowanie miejsc parkingowych.

Jak poruszać się po Mediolanie podsumowanie

Gdy już dotrzemy do Mediolanu z lotniska to na zwiedzanie centrum miasta wystarczy nam poruszanie się piechotą. Nieco dalej położone atrakcje bez trudu dostępne są dzięki funkcjonującym w mieście liniom metra.

Wartym odnotowania jest fakt tego, że przy samej katedrze znajduje się stacja metra na której mamy dostęp do dwóch linii.

Podkreślić trzeba jest jednak to, że w dni świąteczne ustawowo wolne od pracy komunikacja miejska może funkcjonować do 19:00, a we Włoszech często pojawiają się strajki kolei lub komunikacji miejskiej o których często informujemy na naszym blogu.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB