Strajk w Mediolanie 26 czerwca 2024. Godziny i utrudnienia

W Polsce sytuacja z odwołanymi kursami połączeń komunikacji publicznej ma miejsce w razie załamania pogody czy wypadku. We Włoszech popularne są strajki. W Mediolanie 26 czerwca 2024 roku zaplanowany jest strajk komunikacji miejskiej w tym metra. Co o nim wiadomo? Jakie są godziny strajku i przewidywane utrudnienia? Czy kursuje metro i autobusy?

W niektóre dni na naszej grupie na FB dotyczącej podróży do Włoch pojawiają się pytanie o przyczyny zawieszenia kursowania metra w Mediolanie. Jeśli takie pytanie się pojawia sprawa zwykle jest jasna: rozpoczyna się strajk.

26 czerwca 2024 roku w środę zaplanowany jest strajk komunikacji miejskiej w Mediolanie. Strajkuje cała komunikacja publiczna czyli metro w Mediolanie, autobusy i tramwaje.

Strajk w środę 26 czerwca 2024 to strajk w dniu powszednim oznacza to, że mimo jego trwania funkcjonować będą tak zwane usługi gwarantowane czyli przewozy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

Oznacza to, że kursy będą odbywać się do około 8:45, a potem pomiędzy 15:00 a 18:00. Od 18:00 należy spodziewać się utrudnień lub zawieszenia komunikacji miejskiej. Prawdopodobnie staną wszystkie pociągi metra M1, M2 i M3, a na trasy wyjedzie tylko niewielka część kursów linii M5.

Na internetowych grupach często przeczytać można wypowiedzi mądralińskich, którzy polecają ignorowanie strajków we Włoszech i planowanie podróży tak, jakby ich nie było. Odradzamy takie podejście. Na godziny pomiędzy 9 a 15:00 oraz na wieczór 26 czerwca 2024 roku lepiej nie planować podróży komunikacją miejską w Mediolanie.

Strajk ATM Milano dotyczy funkcjonowania środków komunikacji publicznej obsługiwanych przez ATM Milano. Oznacza to, że pociągi i regionalne pociągi Trenord oraz prywatne środki transportu na przykład autobusy z lotniska będą normalnie funkcjonować.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB