Strajki w czerwcu 2024 we Włoszech. Czy będą utrudnienia? Daty

Strajki we Włoszech nie są niczym nowym. Na czerwiec 2024 również zaplanowano strajki w różnych gałęziach transportu publicznego oraz w innych interesujących nas branżach. Kiedy są strajki we Włoszech w czerwcu 2024 roku? Jakie są daty i kiedy Włochy strajkują?

Czerwcowe strajki we Włoszech rozpoczynają się strajkiem 3 czerwca 2024 roku. Będzie to ogólnokrajowy strajk pracowników utrzymania ruchu ogłoszony przze RFI, FISI Transportu; Cub Transporti, Cobas Lavoro Privato i Usb Lavoro Privato. Do strajku dołączyli też pracownicy lokalnych kolei w Weronie, Trieście, Trydencie, Turynie, Pescara, Florencji, ANkonie i Perugii.

Na 4 czerwca ogłoszony jest strajk, który wpływa na życie turystów i mieszkańców bowiem jest to strajk… pracowników restauracji. Strajk ma trwać przez całą wtorkową zmianę ale jak wiadomo nie wszystkie restauracje zostaną nim objęte.

Od 8 do 10 czerwca strajkują regionalni pracownicy sektora zdrowotnego w Emilia Romania.

Ważny strajk we Włoszech w czerwcu to strajk 15 czerwca w sobotę. W sobotę 15 czerwca można spodziewać się utrudnień na lotniskach. Do strajku dołączyła załoga lotniska w Bolonii i w Neapolu. Godziny planowanego strajku to od 14:00 do 18:00. Do strajku może dołączyć też lotnisko w Wenecji.

Ważny strajk dla osób odwiedzających Mediolan i Bergamo to strajk z niedzieli 16 czerwca na poniedziałek 17 czerwca. Strajkować będą pracownicy kolejowych przewozów regionalnych w Lombardii i w Kampanii. Do strajktu dołączy Trenord, a więc nie będą funkcjonować przewozy kolejowe. Dołączają do niego też przewoźnicy z Trenitalia. Godziny strajku to od 3:00 w niedzielę do 2:00 w poniedziałek.

Ostatnim ważnym strajkiem w czerwcu będzie piątkowy strajk w sektorze kolejowych przewozów cargo zaplanowany na 28 czerwca. Strajk potrwa od 0:00 do 8:00, a więc może (chociaż nie musi) mieć wpływ na funkcjonowanie porannych przewozów kolei pasażerskich.

Oczywiście lokalnych strajków we Włoszech w czerwcu 2024 może być znacznie więcej, mogą też pojawić się spontanicznie w różnych miastach czy regionach kraju.

Mniejsze strajki w czerwcu to na przykład 24 godzinny 14 czerwca strajk transportu w gminie Latina, 8 godzinny strajk w Toskanii, 12-godzinny strajk taksówek w Bolonii. Na 17 czerwca zapowiedziany jest strajk komunikacji miejskiej w Neapolu, na 21 czerwca strajk na Sycylii, na 26 czerwca strajk w Lecce.

26 czerwca 2024 roku planowany jest też strajk w Mediolanie pracowników grupy ATM. Tego samego dnia strajkują też przedstawiciele transportu publicznego w Neapolu.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB