Strajk we Włoszech 16 czerwca. Utrudnienia Mediolan i Bergamo

Na 16 czerwca 2024 roku zaplanowany jest strajk pracowników kolei we włoskim regionie Lombardia w którym położone są interesujące nas miasta Mediolan i Bergamo. Jakie są godziny strajku 16 czerwca? Czy strajk 16 czerwca 2024 w Lombardii i we Włoszech obejmuje komunikację miejską? Jakie będą utrudnienia w kursowaniu pociągów?

Strajk we Włoszech nie jest niczym nowym. Na czerwiec 2024 roku planowane jest wiele strajków we Włoszech w tym strajk pracowników kolei Trenord w dniach 16-17 czerwca 2024. Co wiadomo o strajku Trenord w Lombardii?

Planowany strajk potrwa cały dzień. Godziny strajku to od 3:00 w niedzielę 16 czerwca 2024 roku do 2:00 dnia następnego czyli poniedziałku 17 czerwca 2024. Nadchodzący strajk dotyczy pociągów regionalnych, podmiejskich czy też lotniskowych. Słowem wszystkich, które są obsługiwane przez Trenord. Nie dotyczy komunikacji miejskiej takiej jak autobusy w Bergamo czy metro w Mediolanie. Komunikacja w Mediolanie będzie za to strajkować 26 czerwca.

Strajk planowany jest na dzień weekendowy oznacza to, że tego dnia nie będą funkcjonować tak zwane usługi gwarantowane czyli przewozy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. Utrudnienia potrwają cały dzień.

Co jeśli planowaliśmy przejechać pociągiem z lotniska? W czasie strajku 16 czerwca 2024 roku w Mediolanie kursować będą zastępcze połączenia Cadorna – Malpensa i Stabio – Malpensa. Połączenia zastępcze zatrzymują się tylko na przystankach końcowych.

Strajk 16 czerwca nie wpłynie na kursowanie pociągów Eurocity na trasie Monachium – Bolonia – Rimini oraz Rimini – Bolonia – Monachium.

Wśród wymądrzających się na grupach na FB przeczytać można czasem, że należy całkowicie ignorować strajki i planować podróże tak jakby ich nie było. Nie róbcie tak i bierzcie pod uwagę to, że 16 czerwca jest strajk kolei w Lombardii w swoich podróżach. Idąc za radą internetowych mędrców możecie utknąć na kilka godzin w pociągu stojącym w szczerym polu. Owszem – niektóre pociągi 16 czerwca pojadą ale jeśli nie macie doświadczenia w podróżowaniu po Włoszech to na ten dzień planujcie podróże tylko środkami transportu kołowego. Do strajku dołącza też Trenitalia więc utrudnień można spodziewać się w całym kraju.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB