Czy 25 kwietnia we Włoszech sklepy są otwarte? Muzea i restauracje

25 kwietnia każdego roku, a więc również 25 kwietnia 2024 roku, we Włoszech przypada jeden z dni ustawowo wolnych od pracy. czyli Święto Państwowe Wyzwolenia Włoch. Wielu Polaków jadących do Włoch na wczasy w kwietniu zastanawia się czy 25 kwietnia sklepy we Włoszech są otwarte. Czy są czynne sklepy i galerie handlowe? Czy działają muzea? Czy 25 kwietnia są otwarte restauracje?

Polacy zdążyli się już przyzwyczaić, że w niedziele wprowadzono zakaz handlu, a w dni świąteczne w poszukiwaniu otwartych sklepów należy udać się tylko do niewielkich placówek handlowych, sklepów monopolowych lub do sklepów na stacjach benzynowych. We Włoszech 25 kwietnia jest inaczej.

25 kwietnia we Włoszech jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Co z tego wynika? Nic. Sklepy, zwłaszcza duże sklepy w galeriach handlowych, a także markety czy dyskonty są generalnie otwarte. Oczywiście może się zdarzyć tak, że jakiś Włoch któremu wyzwolenie jest bliskie sercu, zdecyduje się na zamknięcie swojego sklepu ale generalnie jest to mniejszość.

Czy 25 kwietnia we Włoszech czynne są muzea i atrakcje? Tak, w większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie i muzea są otwarte. Pozostałe atrakcje również.

Czy 25 kwietnia restauracje we Włoszech są otwarte? Oczywiście, że tak. Jedzenie i gastronomia to centrum interesów życiowych dla każdego prawdziwego Włocha więc tym bardziej w święto restauracje i kawiarnie są otwarte.

Podsumowanie: czy 25 kwietnia we Włoszech sklepy są otwarte? Tak, w tym dniu znalezienie otwartego sklepu we Włoszech, a już tym bardziej w turystycznym obszarze, nie stanowi żadnego problemu.

Otwarta jest też większość atrakcji i muzeów. Pamiętajmy, że nie w każdym kraju zwyczaje czy podejście do zamykania biznesów w dni świąteczne jest takie samo jak w Polsce.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB