Czy Włosi byli mistrzami Europy w piłce nożnej? Kiedy byli mistrzami?

Włochy kojarzą się z luksusowymi samochodami, dobrą kuchnią ale również z piłką nożną w tym takimi potęgami jak AC Milan czy Inter Mediolan z Mediolanu lub Atalanta z Bergamo. Przy okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej wiele osób zastanawia się czy Włochy były mistrzami Europy w piłce nożnej. Czy Włosi byli mistrzami Europy w piłkę nożną? Kiedy byli mistrzami?

Wśród sportów niezwykle popularnych wśród Włochów nie sposób nie wymienić piłki nożnej. Powiedzieć, że Włosi kochają futbol to nie powiedzieć nic. Czy włoska reprezentacja była kiedyś mistrzem Europy?

Reprezentacja Włoch w piłce nożnej mężczyzn jest jedną z silniejszych reprezentacji. Czy włoska drużyna sięgała kiedyś po mistrzowski puchar w Europie?

Włosi grali na Mistrzostwach Europy już 10 razy. Trwają właśnie 11 mistrzostwa z ich udziałem. Z 10 turniejów w których brali do tej pory udział dwukrotnie udało im się wrócić z pucharem dla zwycięscy turnieju.

Reprezentacja Włoch w piłce nożnej dwukrotnie sięgała po tytuł Miastrza Europy. Pierwszy raz Włosi zdobyli mistrzostwo na turnieju w 1968 roku, którego byli gospodarzami. Drugi raz udało im się to na poprzednich mistrzostwach Europy czyli tych z 2020 roku.

Poza tym Włosi dwa razy zajmowali drugie miejsce w latach 2000 oraz w 2012 roku. Raz reprezentacja Włoch zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy. Było to w 1988 roku.

Do sukcesów włoskiej drużyny zaliczyć można też dwa brązowe medale i jedno złoto z Igrzysk Olimpijskich, czterokrotny tytuł Mistrza Świata, dwukrotny tytuł wicemistrza oraz 3 miejsce na mistrzostwach w 1990 roku.

Podsumowanie: czy Włosi byli mistrzami Europy w piłce nożnej? Ile razy Włochy były mistrzami Europy? Włosi do tej pory dwukrotnie zdobywali tytuł mistrza Europy i dwa razy zajmowali drugie miejsce.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB