O której jest ostatni autobus linii 1 w Bergamo? Z lotniska i centrum?

Wielu z Was pyta, kiedy jest ostatni autobus linii 1 w Bergamo z lotniska i z centrum? Kiedy odjeżdża ostatni autobus linii 1 – otóż, pytanie nie jest tak banalne jak się wydaje. Zobaczcie.

Citta Alta na Lotnisko, ostatni autobus 1

Oczywiście czas odjazdu ostatniego autobusu linii 1 w Bergamo zależy od rozkładu jazdy w danym dniu i sezonu. Dla przykładu udało nam się znaleźć rozkład w tygodniu od poniedziałku do piątku to ostatni autobus linii 1 w Bergamo ze stacji Colle Aprto w Citta Alta odjeżdżał o 1:32, ale dojeżdżał tylko to Stazione. Do lotniska, ostatni autobus linii 1 odjeżdżał o 00:55 w nocy w tygodniu i dojeżdża na godzinę 1:26 na lotnisko. W soboty i niedzielę zmiany są niewielkie, nie dotykają one jednak autobusu i odjeżdża on o tej samej godzinie.

Lotnisko do Citta Alta/Stazione, ostatni autobus 1

ostatni autobus na lotnisko Bergamo

W odwrotną stronę ostatni autobus linii 1 z Lotniska Orio al Serio odjeżdża o godzinie 1:35 i dojeżdża tylko do Porta Nuova. Ten do Citta Alta odjeżdża o 00:55 w nocy i po 30 min jest na miejscu na górze. Dokładnie tak samo jest w soboty. W niedziele za to, ostatni autobus na Citta Alta odjeżdża o 00:32

Najlepiej jednak jeśli sami sprawdzicie aktualny rozkład linii numer 1 w Bergamo i zobaczycie o której aktualny rozkład planuje odjazd ostatniego autobusu z i na lotnisko. Rozkłady zmieniają się całkiem często. Oto link: https://www.atb.bergamo.it/it/viaggia-con-noi/linee-e-orari (Linea 1)

Co zrobić jak już się spóźnicie na ostatni autobus? Zostają trzy opcje, albo jechać porannym (około 4 do 5:00 rano), albo jechać taksówką w Bergamo, albo zrobić sobie spacer do centrum (około 1 h)

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB