Jak dojechać z Bergamo nad Gardę? Jak z lotniska?

Jezioro Garda od lat przyciąga wielu Polaków. Ze względu na to, że z Polski najłatwiej dolecieć do Bergamo wiele osób planując wczasy nad Gardą ląduje na lotnisku w Bergamo. Jak dojechać z Bergamo nad Gardę? Jakie są sposoby dojazdu do Paschiera del Garda? Jak dojechać do Sirmione i innych miejscowości nad Gardą? Czy da się dojechać z lotniska Bergamo nad Gardę?

Najprostszym sposobem na dojazd z Bergamo nad Gardę jest wynajęcie samochodu na przykład na lotnisku w Bergamo i dojazd autem. Tego sposobu nie trzeba wyjaśniać. Wsiadamy w auto, ruszamy autostradą A4 i po niedługim czasie jesteśmy na miejscu. Skupimy się więc na dojeździe komunikacją publiczną czyli pociągiem.

Dojazd do Desenzano del Garda Sirmione i Paschiera del Garda

Jak dojechać z Bergamo nad Gardę? Pociągiem. Jeśli wylądowaliśmy na lotnisku w Bergamo musimy dojechać na dworzec kolejowy w Bergamo słynnym autobusem linii 1. Następnie wsiadamy w pociąg ze stacji Bergamo i wsiadamy do pociągu. Dojazd pociągiem do Desenzano wymaga przesiadki.

Wsiadamy w pociąg jadący z Bergamo do Treviglio. Podróż na tym odcinku trwa okoo 30 minut. Pociągi w dalszym kierunku są dobrze skomunikowane i na przesiadkę w kolejny pociąg w kierunku Werony nie trzeba długo czekać. W Treviglio przesiadamy się już na pociąg jadący do Desanzano. Podróż na tym odcinku trwa około 50 minut. Cena biletu II klasy na pociągi z Bergamo nad Gardę to koszt 8,60 EUR.

Dojazd do Paschiera del Garda wygląda identycznie. Również przesiadamy się w Treviglio tylko jedziemy do stacji Paschiera del Garda. Trasa jest nieznacznie dłuższa. Taka podróż z przesiadką trwa około 1 godziny 40 minut, a bilet jest nieznacznie droższy i kosztuje 10 EUR.

Ile kosztuje pociąg z Bergamo nad Gardę? Cena

Cena pociągu to 8,60 EUR do Desenzano del Garda Sirmione oraz 10 EUR za przejazd do Paschera del Garda. Czasem na trasie są też pociągi wyższej klasy oferujące również wagony I klasy. Wówczas koszt przejazdu to 19 EUR za I klasę lub 12,50 EUR za drugą klasę. Uwaga! Wówczas przesiadkę mamy w Pioltello Limito. Bilety na pociągi można kupić na oficjalnej stronie Trenord, tam też są również interaktywne rozkłady.

Dojazd autobusem z Bergamo nad Gardę

Z Bergamo mamy możliwość dojazdu również autobusami nad Gardę i to prosto z lotniska. Istnieje kilka opcji. Najlepsza to opcja na dojazd z lotniska Bergamo do Peschiera del Garda bezpośrednim autobusem Flixbus. Koszt autobusu z lotniska Bergamo nad Gardę zależy od tego na którą pulę biletów trafimy. Jeśli trafimy na najtańsze koszt to około 13-15 EUR. Wadą jest to, że bezpośrednie autobusy z lotniska Bergamo nad Gardę jadą tylko trzy razy w ciągu dnia.

Kolejna opcja to autobus FlixBus z Bergamo do Brescii na stację Saia i przesiadka w autobus SIA na przykład numer LN026 odjeżdżający z dworca Autostazione przy via Solferino w kierunku Sirmione na Piazza Unita D’Italia. Można też przejechać autobusami linii S202-1 lub LN034.

Przejazd na tej trasie wymaga przesiadki i kupna biletów na dwóch różnych przewoźników. Ze względu na to, że przesiadki nie zawsze idealnie się zgrywają trasa ze stacji autobusowej w Bergamo autobusem nad Gardę potrwać może nawet około 2 godzin 30 minut. Ile kosztuje autobus z Bergamo nad Gardę? Koszt to około 5 EUR za Flixbus oraz 5,10 EUR za autobus lokalny nad jezioro.

Istnieją też droższe możliwości dojazdu z lotniska Bergamo na przykład do Paschera del Garda kosztujące około 65 EUR i można je rezerwować przez pośredników shuttlebusowych, jednak jest to dość wysoka cena.

Podróżnym wybierającym się do Lombardii na dłużej przypominamy o istnieniu biletów IO Viaggio czyli karnetów, które obejmują środki transportu publicznego, które w wielu przypadkach opłaca się kupić.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB