Jak dojechać z Bergamo do Werony? Pociąg, autobus i ceny biletów

Werona to urokliwe miasto nad rzeką Adygą słynące z rzymskiego amfiteatru oraz domów Romea i Julii. Wiele osób zwiedzających Włochy wyrusza w podróż z Bergamo i zastanawia się jak dojechać do Werony z Bergamo. Jakie są sposoby dojazdu z Bergamo do Werony? Ile kosztują bilety? Jak najlepiej i najłatwiej dojechać do Werony z Bergamo? Podpowiadamy.

Oczywiście najłatwiejszym sposobem na dojazd z Bergamo do Werony jest wynajęcie samochodu w Bergamo i dojazd autem przez autostradę A4. Droga jest płatna, a podróż to w granicach 120 kilometrów. Przejazd trwa około 1h 15 minut. Dla osób, które nie posiadają auta przygotowaliśmy poradnik dotyczący dojazdu transportem zbiorowym.

Dojazd z Bergamo do Werony autobusem

Pierwszą formą dojazdu transportem zbiorowym z Bergamo do Werony są autobusy. Bezpośrednie autobusy Flixbus z Bergamo do Werony kursują z dworca autobusowego w Bergamo lub z bezpośrednio lotniska.

Z dworca autobusy kursują trzykrotnie w ciągu dnia (dwa razy rano, raz wieczorem) do Viale Palladio w Weronie. Jeśli kupimy bilety z odpowiednim wyprzedzeniem koszt takiego przejazdu zamknie się, wraz z opłatą rezerwacyjną, w kwocie około 30 złotych. Czas przejazdu to w zależności od wybranego połączenia 1:45h, 1:55h lub 2:20h.

Zdecydowanie łatwiej dojechać bezpośrednio z lotniska w Bergamo do Werony. Z lotniska w Bergamo autobusy do centrum Werony odjeżdżają przez cały dzień w odstępach wynoszących około 1h i 10 minut. Podróż na najtańszym bilecie z lotniska w Bergamo do Werony do Porta Nuova to koszt w granicach 35-40 złotych przy zakupie biletów z najtańszej puli. Przejazd z lotniska w Bergamo do Werony to najprostszy sposób dojazdu dla osób lądujących w Bergamo. Autobus jedzie około 1h25-1h30 minut.

Dojazd z Bergamo do Werony pociągiem

Drugą opcją na dojaz z Bergamo do Werony są pociągi. Ze stacji kolejowej w Bergamo do Werony da się dojechać jednak jest to przejazd wymagający przesiadki w Treviglio. Podróż pociągiem z przesiadką to w granicach 2 godzin. Pociągi w kierunku Treviglio i następnie do stacji Verona Porta Nuova odjeżdżają w godzinnych odstępach.

Z pociągu wysiadamy w Treviglio i przesiadamy się na pociąg Treviglio – Werona. Koszt podróży to – w zależności od wybranego pociągu – albo od 10,15 EUR albo od 11,70 EUR. Dopóki podróżujemy pociągiem poruszającym się po Lombardii obowiązywać nas może IO Viaggio.

Uwaga: podróżującym z Bergamo do Werony posiadającym słynne bilety IO Viaggio przypominamy, że bilety te obowiązują w Lombardii, a Werona mieści się już w regionie administracyjnym Wenecja Euganejska.

Jadąc z biletem IO Viaggio do Werony obowiązuje on do stacji Peschiera del Garda. Dalej potrzebujemy już bilet kolejowy na trasie Peschiera del Garda – Werona. Posiadając IO Viaggio potrzebujemy bilet z Peschiera del Garda do Werony kosztujący 3,90 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB