Jak dojechać z Mediolanu do Turynu? Jak najlepiej?

Turyn i Mediolan to leżące dość blisko siebie atrakcyjne turystycznie miasta. Wielu podróżnych odwiedzających Mediolan chce przy okazji wybrać się na krótką wycieczkę do Turynu. Jak dojechać z Mediolanu do Turynu? Ile kosztuje pociąg z Mediolanu do Turynu? Jakie są rozkłady i ceny? Podpowiadamy jak zorganizować wycieczkę z Mediolanu do Turynu i jak łatwo dojechać.

Pociąg z Mediolanu do Turynu

Jednym z najwygodniejszych sposobów podróżowania między Mediolanem a Turynem jest pociąg. Obie miejscowości są dobrze skomunikowane i oferują wiele bezpośrednich połączeń kolejowych. Pociągi kursują regularnie przez cały dzień, co sprawia, że podróż jest szybka i wygodna. Podróż pociągiem między Mediolanem a Turynem trwa zazwyczaj około 1,5–2 godzin, w zależności od wybranego połączenia. Do wyboru mamy bardziej znane pociągi Frecciarossa oraz mniej znane pociągi Italo.

Bardziej znane i nieco droższe pociągi wysokich prędkości Frecciarossa kursują ze stacji Milano Centrale na Porta Nuova w Turynie w odstępach wynoszących nieco ponad godzinę. Najtańsze bilety na tej trasie kosztują 13,90 EUR jeśli kupimy je z wyprzedzeniem. Podróż trwa godzinę.

Tańszy pociąg za 12,45 EUR za miejsce w II klasie to pociąg Regionale Veloce jadący do Turynu około 2 godzin, więc oszczędność jest niewielka, a strata czasu znaczna.

Przejazd pociągiem Italo z Mediolanu na stację Porta Nuova w Turynie trwa dokładnie godzinę i również jest tańszy od Frecciarossa. Najtańsze bilety na tej trasie na pociąg Italo kosztują 8,90 EUR. Pociągi te kursują na trasie Mediolan – Turyn w około godzinnych odstępach, a przejazd trwa godzinę lub 1h 10 minut.

Zalecamy zakup biletów z dużym wyprzedzeniem by trafić na te oferujące najniższą cenę. Zakup z wyprzedzeniem warto dokonać niezależnie od tego czy wybierzemy Frecciarossa czy Italo.

Dojazd z Mediolanu do Turynu autobusem

Jeśli koniecznie chcemy skomplikować sobie życie to z Mediolanu do Turynu możemy pojechać autobusem z dworca autobusowego Lampugnano do Turynu Vittorio Emanuele. Koszt biletów autobusowych to około 16 EUR, a przejazd może zająć nawet 4 godziny. Przy tanich i szybkich pociągach sposób ten jest nieopłacalny.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB