Czy we Włoszech energetyki są od 18 lat?

Od 1 stycznia 2024 roku sprzedaż energetyków osobom poniżej 18 roku życia w Polsce została zakazana. Wielu podróżujących do Włoch zastanawia się czy podobne przepisy obowiązują również we Włoszech. Czy we Włoszech energetyki są od 18 roku życia? Ile trzeba mieć lat by we włoskim sklepie kupić energetyka?

Od początku 2024 roku zgodnie z artykułem 12m ustawy o zdrowiu publicznym w Polsce na zakup energetyków posiadających wysokią zawartość kofeiny konieczne jest ukończenie 18 lat. Takie przepisy obowiązują w Polsce. Czy również we Włoszech?

W większości krajów Europy napoje energetyczne można kupić w każdym sklepie i nie ma żadnego limitu wiekowego na ich zakup. Podobnie jest we Włoszech.

Czy we Włoszech energetyki są od 18 roku życia? We Włoszech nie ma limitów dotyczących wieku na zakup napojów energetycznych. Od czasu do czasu we włoskich mediach pojawiają się rozważania o konieczności wprowadzenia limitu wiekowego na zakup napojów z wysoką zawartością cukru i kofeiny ale prawnie nie ma takiego wymogu we Włoszech.

Obecnie nie ma limitu wiekowego na sprzedaż napojów energetycznych we Włoszech
. Co jakiś czas we włoskich mediach pojawiają się artykuły informujące o zgubnym wpływie wysokich zawartości kofeiny i cukru na organizmy dziecięce i głosy piętnujące kolorowe puszki w których sprzedawane są energetyki mające zwracać uwagę młodych odbiorców ale w kraju nie ma żadnych regulacji na poziomie prawnym.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB